Daugavpilī notiks radošā darbnīca bērniem ar autiskā spektra traucējumiem

Labklājības ministrija (LM) šodien Daugavpilī rīkos radošo darbnīcu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem “Superspējas”, informēja LM Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

LM īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Sociālo pakalpojumu atbalsta sistēmas pilnveide” ietvaros biedrība “Latvijas Autisma apvienība” realizē jaunu psihosociālās rehabilitācijas pakalpojumu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem (AST) un viņu ģimenes locekļiem. Aktivitātes īstenošanu veido trīs posmi – pakalpojuma apraksta izveide, tā pielietošana izmēģinājumprojekta īstenošanas laikā un rezultātu novērtēšana, kā arī izstrādātā apraksta pilnveide atbilstoši rezultātiem.

Kopš 2022.gada 1.oktobra notiek aktīvs darbs aktivitātes otrajā posmā – izmēģinājumprojetka īstenošanā. Tā laikā notiek dažāda veida aktivitātes, no kurām lielu atsaucību iemantojušas radošās darbnīcas reģionos.

Darbnīcā pieredzējušu speciālistu vadībā vecākiem un bērniem ar autismu ir iespējas izgatavot vizuālā atbalsta materiālus par dažādām tēmām – pašaprūpei ikdienas aktivitātēm, laika plānošanai un citiem, vienlaikus saņemot konsultācijas no speciālistiem un pedagogiem par ikdienas dzīves organizēšanu. Pasākuma formāts ļauj neformālā vidē grupas dalībniekiem savstarpēji iepazīties un sniegt atbalstu viens otram.

Līdz šim superspēju darbnīcas notikušas jau Kuldīgā, Ventspilī, Cēsīs, Jelgavā un Liepājā. Jūlijā plānots apbraukāt Latvijas austrumu reģionu. Radošajās darbnīcās var piedalīties bērni vecumā no 8 līdz 17 gadiem (ieskaitot), kuriem ir autiskā spektra traucējumi un invaliditāte.

Darbnīcas ir orientētas gan uz praktiska un psiholoģiska atbalsta sniegšanu vecākiem, gan arī bērnu spēju un talantu izzināšanu, karjeras prasmju izpēti un attīstīšanu, jo darbnīcu ietvaros bērni kopā ar vecākiem plāno, griež, līmē, laminē, šķiro utt. Ikvienam bērnam un jaunietim tiek piemeklēts darbiņš, kas atbilst viņa spējām, prasmēm un interesēm. Vecākiem un bērniem ir iespējas satikt lietišķās uzvedības (ABA) speciālistus un pedagogus Annu Morozovu, Neliju Repinu un Raiti Zepu un saņemt atbildes uz viņiem interesējošiem jautājumiem.

Tāpat izmēģinājumprojekta ietvaros notiek arī klātienes atbalsta grupas vecākiem, kuru bērniem ir funkcionālie traucējumi, tas ir, autiskā spektra traucējumi, un invaliditāte. Šobrīd šādas atbalsta grupas notiek Kuldīgā, Liepājā, Rīgā, Ikšķilē, Ādažos, Valmierā un Līvānos.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Traģēdija Balvu novadā: autoavārijā miruši divi cilvēki

Saulkrastu novadā glābēji atbrīvojuši kokā iepūstu izpletņlēcēju

Traģēdija Olainē: iedzīvotāji pastāsta vairāk par meitenītes un tēva nāvi

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk