Daugavpilī okupācijas pieminekļu demontāžas organizēšanā nav ievēroti labas pārvaldības principi

author
2 minutes, 22 seconds Read

Daugavpilī okupācijas pieminekļu demontāžas organizēšanā nav ievēroti labas pārvaldības principi, uzskata “Sabiedrība par atklātību Delna”.

Kā aģentūru LETA informēja biedrības direktore Inese Tauriņa, Daugavpils pilsētas pašvaldība bija noteikusi objektīvi nesamērīgus termiņus cenu aptaujas piedāvājumu iesniegšanai – nepilnu vienu diennakti, kas rada šaubas par saņemtā piedāvājuma saimniecisko izdevīgumu un pašvaldības godprātību pretendenta izvēlē. Šajā īsajā laikā no pieciem uzrunātajiem uzņēmumiem tika saņemts tikai viens piedāvājums, ar kura iesniedzēju 14.oktobrī tika noslēgts līgums par darbu veikšanu.

“Delna” kritiski vērtē pašvaldības rīcību, lemjot par finansējuma nepiešķiršanu pēc uzvarētāja noteikšanas sākotnējā iepirkumā, kas tika izsludināts 30.septembrī un kura uzvarētājs tika paziņots 11.oktobrī. Situācija, kad divas dienas pēc iepirkuma rezultātu paziņošanas tiek pieņemts lēmums par finansējuma nepiešķiršanu, neatbilst labai praksei iepirkumu organizēšanā, liecina par administratīvo resursu izšķērdēšanu iepirkuma organizēšanas gaitā, kā arī liek apšaubīt pašvaldības godprātību, turklāt paralēli jau tika organizēta un noslēdzās cenu aptauja, kurā uzvarēja vienīgā piedāvājuma iesniedzējs.

“”Delnas” ieskatā sabiedrībai ir tiesības zināt vispārīgo informāciju un procesa organizēšanas detaļas, lai varētu sekot līdzi pašvaldības finansējuma izmantošanai. Tādēļ “Delna” sūtīja vēstules pašvaldībai ar lūgumiem sniegt skaidrojumus, atklāt informāciju,” skaidroja Tauriņa.

“Delna” laikā no 31.oktobra līdz 21.novembrim nosūtīja trīs vēstules Daugavpils pilsētas pašvaldībai ar lūgumu skaidrot, kā pašvaldība organizēja šo objektu demontāžu. “Delnas” mērķis bija pārliecināties, ka dokumenti un būvnieku atlases process noticis atbilstoši normatīvo aktu prasībām, ir lietderīgs un godprātīgs. Apkopojot saņemtās atbildes, biedrība sagatavojusi pārskatu “Kā Daugavpils pilsētas pašvaldība veica okupācijas pieminekļu demontāžas darbu organizēšanu”.

Kā ziņots, Daugavpils pašvaldības izsludinātajā iepirkumā par padomju pieminekļu nojaukšanu Daugavpilī uzvarēja SIA “Zeļļi Z”, taču uzņēmums šos darbus neveica.

Valdības apstiprinātajā sarakstā bija iekļauti divi demontējami objekti, kas atradās Daugavpilī. Viena bija piemiņas vieta Sarkanās armijas karavīriem, kas atradās 18.novembra ielā, bijušajā Slavas skvērā, bet otrs bija piemineklis Sarkanās armijas 360.strēlnieku divīzijas karavīriem. Abus pieminekļus nojauca oktobra beigās, darbu veicēju publiski nenosaucot.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: