Daugavpilī okupācijas pieminekļu demontāžas organizēšanā nav ievēroti labas pārvaldības principi

850x527

Daugavpilī okupācijas pieminekļu demontāžas organizēšanā nav ievēroti labas pārvaldības principi, uzskata “Sabiedrība par atklātību Delna”.

Kā aģentūru LETA informēja biedrības direktore Inese Tauriņa, Daugavpils pilsētas pašvaldība bija noteikusi objektīvi nesamērīgus termiņus cenu aptaujas piedāvājumu iesniegšanai – nepilnu vienu diennakti, kas rada šaubas par saņemtā piedāvājuma saimniecisko izdevīgumu un pašvaldības godprātību pretendenta izvēlē. Šajā īsajā laikā no pieciem uzrunātajiem uzņēmumiem tika saņemts tikai viens piedāvājums, ar kura iesniedzēju 14.oktobrī tika noslēgts līgums par darbu veikšanu.

“Delna” kritiski vērtē pašvaldības rīcību, lemjot par finansējuma nepiešķiršanu pēc uzvarētāja noteikšanas sākotnējā iepirkumā, kas tika izsludināts 30.septembrī un kura uzvarētājs tika paziņots 11.oktobrī. Situācija, kad divas dienas pēc iepirkuma rezultātu paziņošanas tiek pieņemts lēmums par finansējuma nepiešķiršanu, neatbilst labai praksei iepirkumu organizēšanā, liecina par administratīvo resursu izšķērdēšanu iepirkuma organizēšanas gaitā, kā arī liek apšaubīt pašvaldības godprātību, turklāt paralēli jau tika organizēta un noslēdzās cenu aptauja, kurā uzvarēja vienīgā piedāvājuma iesniedzējs.

“”Delnas” ieskatā sabiedrībai ir tiesības zināt vispārīgo informāciju un procesa organizēšanas detaļas, lai varētu sekot līdzi pašvaldības finansējuma izmantošanai. Tādēļ “Delna” sūtīja vēstules pašvaldībai ar lūgumiem sniegt skaidrojumus, atklāt informāciju,” skaidroja Tauriņa.

“Delna” laikā no 31.oktobra līdz 21.novembrim nosūtīja trīs vēstules Daugavpils pilsētas pašvaldībai ar lūgumu skaidrot, kā pašvaldība organizēja šo objektu demontāžu. “Delnas” mērķis bija pārliecināties, ka dokumenti un būvnieku atlases process noticis atbilstoši normatīvo aktu prasībām, ir lietderīgs un godprātīgs. Apkopojot saņemtās atbildes, biedrība sagatavojusi pārskatu “Kā Daugavpils pilsētas pašvaldība veica okupācijas pieminekļu demontāžas darbu organizēšanu”.

Kā ziņots, Daugavpils pašvaldības izsludinātajā iepirkumā par padomju pieminekļu nojaukšanu Daugavpilī uzvarēja SIA “Zeļļi Z”, taču uzņēmums šos darbus neveica.

Valdības apstiprinātajā sarakstā bija iekļauti divi demontējami objekti, kas atradās Daugavpilī. Viena bija piemiņas vieta Sarkanās armijas karavīriem, kas atradās 18.novembra ielā, bijušajā Slavas skvērā, bet otrs bija piemineklis Sarkanās armijas 360.strēlnieku divīzijas karavīriem. Abus pieminekļus nojauca oktobra beigās, darbu veicēju publiski nenosaucot.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Brocēnos vīrietis aizdedzina dzīvokli un atstāj savu sirmo māti bez mājvietas

Siguldas novada dome izsola Turaidas pamatskolas īpašumu

“Eco Baltia vide” atklās atkritumu šķirošanas rūpnīcu Salaspils novadā

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk