Daugavpils cietoksnī apskatāma ukraiņu mākslinieces Blizņukas personālizstāde

author
2 minutes, 3 seconds Read

Līdz 14.februārim stikla galerijā “4metri” Daugavpils cietoksnī, Hospitāļa ielā 8, apskatei pieejama Ukrainas mākslinieces Zinaīdas Blizņukas darbu personālizstāde “Drosmīgie”, portāls uzzināja pašvaldībā.

Pērnā gada izskaņu Blizņuka pavadīja Daugavpilī, Latvijas Laikmetīgās keramikas centra rezidencē, un veidoja darbus personālizstādei, kas šobrīd skatāma stikla galerijā “4metri”.

“Šajā projektā es pieskāros sev sāpīgai tēmai – Ukrainas pretestībai Krievijas agresijai. Esmu attēlojusi cilvēkus – drosmīgus karotājus, neuzvaramu armiju, manu tautu. Tās nav tikai figūras, bet gan trauki ar visu, kas tos piepilda, ko katrs no mums šobrīd jūt. Šīs figūras ir reizē līdzīgas un atšķirīgas, taču tās vieno kopīgs mērķis – sargāt savus tuviniekus, mājas, zemi, dzimteni. Zīmes uz viņu ķermeņiem ir notikumi, kas mūs uz visiem laikiem mainīja, padarīja stiprākus. Mēs kļuvām par tauta, kas aizstāv tiesības dzīvot savā neatkarīgā un demokrātiskā valstī. Viņu ķermeņi ir ieroči! Tas ir simbols mūsu iekšējās pasaules cīņai ar pasaules nežēlīgo realitāti, konfrontācijai starp skaistumu, kas mūs piepilda, un tīru, vardarbīgu ļaunumu, kas mūs ieskauj,” par izstādi stāsta pati māksliniece.

Kompozīcija ir papildināta ar ainavām – vietām un notikumu fragmentiem, kas parāda mūsu realitāti un pierāda, ka šis karš nav tikai kaut kas abstrakts, ko mēs varam redzēt datora vai telefona ekrānā, pauž Blizņuka. Viņa skaidro, ka visa kompozīcija ir vērsta vienā virzienā – kustība uz priekšu, viens mērķis.

Blizņuka dzimusi 1981.gadā Ukrainā. 2014.gadā viņa absolvējusi Jurija Kondratjuka Poltavas nacionālo tehnisko universitāti, iegūstot mākslinieka un pētnieka kvalifikāciju lietišķajā un dekoratīvajā mākslā. Pašlaik Blizņuka strādā par keramikas mākslinieku Opišnes Nacionālajā Ukrainas podniecības muzejā.

Māksliniece regulāri piedalās starptautiskajos simpozijos, rezidencēs, biennāles un izstādēs. Blizņukas darbi atrodas publiskās kolekcijās Ukrainā, Latvijā, Lietuvā, Polijā, Azerbaidžānā un Baltkrievijā. 2022.gada nogalē māksliniece piedalījās Latvijas Laikmetīgās keramikas centra rezidenču programmā.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: