Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 55 Sekunde(-s)

Pienācis ziemas brīvdienu laiks, kad ikviens vēlas brīnumu, arī mūsu mazie brāļi – Daugavpils dzīvnieku patversmes iemītnieki gaida dienu, kad viņi varēs doties uz mājām, kuras varēs saukt par savām. Lai gan, jāatzīst, pati patversme gada laikā ir kļuvusi mājīgāka.

Daugavpils patversme ir viena no retajām, kur patversmes pastāvēšanas laiks nav ierobežots ar noteiktu dienu skaitu: katram patversmē nonākušajam dzīvniekam vispirms tiek sniegta kvalificēta medicīniskā palīdzība, un, kad veselība ir atjaunota, dzīvniekam tiek meklēti jauni saimnieki. Lai gaidīšanas laiku padarītu ērtāku, patversme ir aprīkota ar jaunām, ērtām telpām.

Patlaban patversmē atrodas vairāk nekā 100 kaķu, un tas ir regulārs notikums iestādē. Taču gada laikā suņu skaits ir gandrīz divkāršojies – bijušo 30-40 suņu vietā ir vairāk nekā 60. Pēc patversmes darbinieku domām, galvenie iemesli dzīvnieku skaita pieaugumam ir ģimenes aizbraukšana, vecu saimnieku nāve un bezatbildīga attieksme – ļoti bieži emocionāls lēmums ņemt kaķi vai suni aprūpē beidzas ar to, ka viņš nonāk patversmē. Taču galvenā problēma ir nekontrolēta dzīvnieku audzēšana, un daudzi no tiem tiek pamesti likteņa varā. Ja nav iespējams dzīvnieku sterilizēt, varat sazināties ar patversmi, kur centīsies rast risinājumu jūsu problēmai. Un cilvēkiem, kas bezatbildīgi audzē dzīvniekus, būtu jāapzinās, ka katrs sludinājums par kaķēnu vai kucēnu, kas meklē laipnas rokas, atņem iespēju atrast mājas patversmes dzīvniekiem.

Pašpārvalde nodrošina dzīvnieku pamatvajadzības, bet ikviens, kam rūp, var atbalstīt patversmi, dodoties pastaigā kopā ar suņiem, kuri ļoti novērtē šos brīžus, vai atnesot patversmei kādu noderīgu lietu. Tomēr ir labi pārbaudīt, kas šobrīd ir visvairāk nepieciešams, jo bieži vien cilvēki labos nolūkos atnes pilnīgi nevajadzīgus priekšmetus: kartonu, kas ātri kļūst slapjš un nav izmantojams kā pakaišiem, sintētiskus audumus, lielus matračus, kurus nevar izmantot audzētavās, un citus priekšmetus, kuru utilizācija izmaksā papildus, nevis palīdz.

Patlaban patversmei visvairāk noder kaķu pakaiši, sausā un konservēta barība, dabīgā barība (vistu cūku ciskas, kuņģi, sirdis un citi blakusprodukti), pledi, segas, dvieļi no dabīgiem materiāliem, zāģu skaidas un salmi, ko var izmantot voljēros, kā arī citi priekšmeti, kas varētu noderēt, rūpējoties par astēm un radot tām mājīgu vidi.

Pirms patversmes apmeklējuma sazinieties ar patversmes darbiniekiem, zvanot pa tālr. 20042402.

Lai iepazītos ar Daugavpils dzīvnieku patversmes dzīvi un iemītniekiem, aicinām sekot līdzi Facebook lapām “Daugavpils dzīvnieku patversme” un “Biedrība astes un ķepas -Daugavpils”.

Un atcerieties: lai cik labi patversmes darbinieki rūpētos par dzīvniekiem, vislabākā dāvana četrkājainajam dzīvniekam ir drošas mājas un mīlošs saimnieks.

Avots: GOROD.LV

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

411593w540zc0 Previous post Pensiju budžets ir līdz pusei tukšs: nākotnē neizbēgami būs jāpieņem smagi lēmumi
14989600t1h8f54 Next post Pasaule svin Pirmos Ziemassvētkus