Daugavpils plāno samazināt apkures tarifus

author
1 minute, 18 seconds Read

Daugavpils pašvaldība vienlaikus īsteno vairākus projektus, lai gan nākamajā, gan jau šajā apkures sezonā panāktu zemāku siltumenerģijas tarifu. Paredzams, ka jau pavasarī Daugavpils iedzīvotāji par siltumu varēs maksāt mazāk.
Šim nolūkam ir uzsākts projekts par divu koģenerācijas elektrostaciju pārveidošanu propāna un butāna maisījuma izmantošanai. Šonedēļ sākās TEC-1 uzstādīto iekārtu testēšana. Līdz 10. janvārim sistēmai tiks pievienota arī HES-2.

“Atbilstoši mūsu plānam nākamā gada sākumā siltumtīkli izsniegs paziņojumu par tarifa samazinājumu, daļēji pārejot no dabasgāzes, ko šobrīd iepērkam no valsts uzņēmuma “Latvenergo”, uz propānbutānu, un tas būs pamats tarifa samazinājumam turpmākajos mēnešos,” saka pilsētas mērs Andrejs Elksniņš.

Iesniegums par tarifa samazināšanu janvārī tiks iesniegts Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai, un mēneša laikā iesniegums tiks izskatīts, un pilsēta sāks samazināt tarifu. Vasarā siltums tiks ražots no šķeldas, kas vēl vairāk samazinās tā izmaksas.

Turpinās arī jaunās šķeldas katlumājas būvniecība, kas tiks uzstādīta 2. termoelektrocentrālē. Šobrīd tam jau ir pasūtīts aprīkojums.

“Svarīgākais ir tas, ka mēs tagad sākam gatavot pilsētu nākamajai apkures sezonai, kuras laikā plānojam izmantot propān-butānu vai dabasgāzi atkarībā no izmaksām,” teica mērs.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: