Lasīšanas Laiks:59 Sekunde(-s)

Pirmdien, 15. janvārī, Davosā sākas ikgadējais Pasaules ekonomikas forums, kas ilgs līdz 19. janvārim un kuru apmeklēs ASV valsts sekretārs Entonijs Blinkens, Izraēlas prezidents Ichaks Hercogs, jaunais Argentīnas prezidents Havjers Milejs un citas augsta ranga amatpersonas.

54.ikgadējā sanāksme Davosā piedalīsies aptuveni 2800 dalībnieki, tai skaitā vairāk nekā 60 valstu un valdību vadītāji. Latviju pārstāvēs Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs.

Sagaidāms, ka uzmanības centrā forumā būs Izraēlas un palestīniešu teroristu grupējuma “Hamās” karš un Krievijas uzsāktais karš pret Ukrainu.

Pasākumu apmeklēs arī Francijas prezidents Emanuels Makrons, Ķīnas premjerministrs Li Cjans un Tuvo Austrumu līderi, kā arī Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, kurš iepriekšējos gados forumā piedalījās attālināti.

Foruma prezidents Berge Brende norādījis, ka šoreiz pasākums “notiek uz sarežģītākā ģeopolitiskā un ģeoekonomiskā fona pēdējo desmitgažu laikā”.

Forumā piedalīsies arī Libānas premjerministrs Nadžibs Mikati, Kataras kolēģis šeihs Mohammeds bin Abdulrahmans al Thani un Jordānijas premjerministrs Bišers Hasauna.

“Mēs zinām, ka karš Gazā joprojām turpinās, un pastāv bažas par turpmāku eskalāciju,” izteicies Brende. “Davosā mēs pulcēsim galvenās ieinteresētās personas un meklēsim, kā izvairīties no turpmākas situācijas pasliktināšanās, kā arī spriedīsim to, kas notiks tālāk,” viņš piebildis.

Kopš Izraēlas un “Hamās” kara sākuma 7. oktobrī pieaugušas bažas par plašāka konflikta izcelšanos reģionā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post NATO gatavojas iespējamajam Krievijas uzbrukumam alianses austrumu flangam, pamatojoties uz slepenu dokumentu, kas nonācis tā rīcībā
Next post Britu izlūki: Krievijas iedzīvotāji jūt kara ietekmi uz veselības aprūpi