Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 5 Sekunde(-s)

Iestājoties aukstam laikam, dažviet Latvijas austrumu daļā jau atklāta zemledus makšķerēšanas sezona, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Kā jau ierasts, pirmie uz mazajiem ezeriņiem un dīķiem esot kāpuši bļitkotāji Alūksnes pusē.

Taču makšķernieku forumos un privātajās grupās parādās arvien vairāk informācijas par pārgalvīgiem bļitkotājiem, kuri iemēģina tikko uzsalušo ledu arī citviet.

Tiek uzskatīts, ka cilvēka svaru spēj izturēt ledus, kas sasniedzis vismaz piecu centimetru biezumu. Turklāt jāņem vērā, ka tik biezam ledum jābūt sasalušam tīram, bez sniega.

Kāpjot uz ledus, obligāti nepieciešams parūpēties par savu drošību. Pirmkārt, jābūt līdzi ledus cērtei jeb vergai, ar kuru jāpārbauda ledus biezums katrā solī.

Otrkārt, jābūt līdzi speciāliem dzelkšņiem jeb tā saucamajiem “kaķa nagiem”, kas ļauj izkļūt uz ledus, ja gadījies ielūzt.

Treškārt, uz pirmā ledus vēlams nedoties vienam, bet kompānijā, lai viens otru brīdinātu par bīstamību un palīdzētu izkļūt no bīstamām situācijām.

Visbeidzot, līdzi makšķerēšanas piederumiem ieteicams ņemt līdzi izturīgu auklu vai virvi, ko pasviest ledū ielūzušam makšķerniekam.

LETA jau ziņoja, ka aizvadītajā naktī un šorīt no rīta gaisa temperatūra daudzviet noslīdējusi zem mīnus 10, mīnus 12 grādiem.

Lai gan šonedēļ sagaidāma gaisa temperatūras paaugstināšanās, nākamnedēļ Latvijā nostiprināšoties ziema.

Iespējams, nākamnedēļ lielu valsts daļu klās 10-25 centimetrus bieza sniega sega. Gan naktīs, gan dienās gaidāms sals. Dažās naktīs, debesīm skaidrojoties, gaisa temperatūra vietām noslīdēs zem mīnus 15 grādiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Astrologi prognozē, kuras Zodiaka zīmes 2024. gadā varētu iestūrēt laulības ostā
Next post Slēpošanas trases sezonu cer atklāt tuvākajās nedēļās