Lasīšanas Laiks:2 Minute(-s), 50 Sekunde(-s)

Ir vispārpieņemts, ka vīrietim (vīram, vectēvam, brālim) ir galvenā loma zēna audzināšanā. Bet, ja jūs saskaraties ar patiesību, tad saikne starp māti un bērnu ir visspēcīgākā pasaulē. Mamma ir pirmā sieviete, ko viņš redz savā dzīvē. Tieši viņa līdz noteiktam periodam visvairāk laika pavada kopā ar viņu un ietekmē to, kā viņš aug un kā viņš izturas pret citiem.

Piezīme visiem vecākiem!

Bērna audzināšanā galvenais ir neapslāpēt viņa individualitāti, ko sievietes ļoti bieži dara, cenšoties būt ideālai mammai. Mūsu redaktori pastāstīs par 6 lietām, ko nevajadzētu darīt, audzinot savu dēlu, lai viņš izaugtu par pārliecinātu vīrieti ar cieņu pret savu māti un citām sievietēm. Protams, katra māte zina, kā audzināt savu dēlu, taču ir izplatītas kļūdas, kuras nevajadzētu pieļaut.

Izlem viņa vietā

Mammas, protams, interesējas, kas patīk viņu dēliem. Bet viņiem patīk pašiem pieņemt lēmumus viņu vietā: “Viņš vēl ir mazs”, “Viņš neko nesaprot”, “Kad viņš izaugs, viņš būs pateicīgs.” Un tad viņš nezina, ko darīt, un skrien pēc padoma par katru sīkumu.

Vienmēr konsultējieties ar savu dēlu par jautājumiem, kas viņam ir svarīgi. Jautājiet viņa viedoklim pat tad, kad izvēlaties viņam lietas vai plānojat ģimenes brīvdienas. Māciet bērnam pieņemt lēmumus un vienmēr pārrunājiet visas iespējamās sekas.

Pārmērīga satraukums

Daudzas mātes pasargā savus dēlus no visa, kas viņām šķiet nežēlīgs vai bīstams. Bet, ja puika vēlas, jāiet uz boksu vai karatē, jābrauc ar riteni. Un, ja viņš kādam sit pretī, tas nenozīmē, ka viņš ir slikts. Un, spēlējot futbolu, viņš var savainot ceļus vai sastiept kāju. Bet tas viņu interesē. Viņš ir zēns.

Visticamāk, dažādās sekcijās iegūtās prasmes viņam turpmāk nenoderēs, taču šobrīd ir jāsaglabā viņa interese. Turklāt dažādas aktivitātes stiprina viņa garu un veicina labu formu.

Smejos par savu dēlu

Bērni ir ļoti smieklīgi un ar savu uzvedību liek mums smieties. Bet tas jādara uzmanīgi, lai jūsu dēls nedomā, ka jūs par viņu smejaties. Ja redzat, ka jūsu smiekli viņu kaut kā samulsināja, noteikti paskaidrojiet viņam, ka smejaties par joku vai darbību, nevis apsmejat viņu.

Un neaizmirstiet viņam pateikt, ka lepojaties ar viņu, ka viņa joki jūs iepriecina.

Skūpsts uz lūpām

Ar skūpstu palīdzību mēs paužam savu maigumu un mīlestību. Bet atcerieties: skūpstīt zēnu uz lūpām ir tabu. Šī ir intīma darbība, kas nav attiecināma uz bērnu. Apskauj savu mazo, noskūpsti viņu uz vaigiem vai pieres, un pats galvenais, katru dienu saki, ka mīli viņu un viņš ir labākais tavā dzīvē.

Nemainiet drēbes sava dēla priekšā

Pat ja jūsu dēlam ir 1 gads, jums nevajadzētu pārģērbties viņa priekšā. Galu galā psihe veidojas līdz 3 gadu vecumam. Ja māte mierīgi pārģērbjas vai izģērbjas pieaugušā dēla priekšā (ne obligāti kaila), tad pastāv iespēja, ka viņš sievietes ķermeni neuztvers nopietni. Vai arī viņš pajokos par meitenēm.

Nepazemo viņu

Ikviens dažreiz kļūst nervozs, bet jums rūpīgi jāizvēlas vārdi, lai izlasītu morāli. Un, ja teicāt kaut ko, ko nožēlojāt, noteikti parunājiet ar savu dēlu un paskaidrojiet viņam, ka esat aizrāvušies. Un atcerieties: nekad nepārrunājiet dēla neveiksmes ar draugiem un nerunājiet par tām kā audzināšanu citiem bērniem. Jūsu dēls vienkārši zaudēs uzticību jums un cilvēkiem. Viņš var arī atkāpties sevī, baidoties no sprieduma no ārpuses.

Bērni ir liela svētība. Neviens nevar dot konkrētas vadlīnijas un ieteikumus, kā tos pareizi audzināt. Galvenais ir izrādīt savu mīlestību un ļaut bērnam darīt to, ko viņš vēlas, nevis mēģināt audzināt sev kopiju, apspiežot visas viņa ambīcijas. Ar dēlu ir jārunā jau no agras bērnības, lai nepalaistu garām kaut ko svarīgu.

Avots: Pomada.cc

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Kurš dzinējs ir videi draudzīgāks: benzīns vai gāze?
Next post Rīgas Centrālā bibliotēka ieviesīs elektronisko lasītāja karti