Durvis slēdz Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte

30. jūnijā savas durvis slēgusi Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultāte, kas 24 gadu laikā apmācīja topošos speciālistus žurnālistikā, sabiedriskajās attiecībās un multimediju studijās.

Komunikācijas zinātnes maģistra un doktora studiju programmas direktore Vita Zelče sociālo tīklu vietnē “Facebook” raksta: “LU Sociālo zinātņu fakultāte savu pastāvēšanu noslēdz 2024. gada 30. jūnijā. Šā etapa noslēgums tika svinēts lieliskajos SZF Dārza svētkos. Paldies rīkotājiem, kolēģiem, absolventiem un studentiem!

Īpašs paldies bijušajiem komunikācijas zinātnes maģistrantiem (gan atpazīstamiem, gan neatpazīstamiem)! Bija prieks satikties!”

Pērnā gada nogalē ziņots, ka Latvijas Universitātes (LU) padome atbalstīja LU rektora piedāvājumu izveidot piecu fakultāšu modeli, apstiprināja LU padomes priekšsēdētājs Ivars Kalviņš.

Jaunais LU konsolidācijas modelis paredz vienā fakultātē – Medicīnas, dabaszinātņu, matemātikas un datorikas fakultātē – apvienot līdzšinējās Medicīnas, Dabaszinātņu, Matemātikas un Datorikas fakultātes. Tajā ietilps arī Ģeodēzijas un ģeoinformātikas institūts, Ķīmiskās fizikas institūts, Astronomijas institūts, Mikrobioloģijas un biotehnoloģiju institūts, Atomfizikas un spektroskopijas institūts, Materiālu mehānikas institūts, Bioloģijas institūts, Fizikas institūts, Starpnozaru izglītības inovāciju centrs un Dabas resursu izpētes centrs.

Lai arī iepriekš izskanēja iecere par Sociālo zinātņu fakultātes (SZF) un Humanitāro zinātņu fakultātes apvienošanu, LU padome atbalstījusi priekšlikumu SZF apvienot ar Biznesa, vadības un ekonomikas fakultāti, izveidojot Ekonomikas un sociālo zinātņu fakultāti. Tās sastāvā būs arī Eiropas un sabiedrības attīstības studiju akadēmiskais centrs. Tikmēr humanitārās zinātnes tiks apvienotas Humanitāro zinātņu fakultātē, kurā ietilps Humanitāro zinātņu fakultāte, Vēstures un filozofijas fakultāte, Teoloģijas fakultāte, Filozofijas un socioloģijas institūts, Latvijas Vēstures institūts, Latviešu valodas institūts, Starptautiskais Indijas studiju institūts un Lībiešu institūts.

Jaunajā fakultāšu modelī iekļauta arī Izglītības zinātņu un psiholoģijas fakultāte, kā arī Juridiskā fakultāte.

Universitātes skatījumā, jaunais fakultāšu modelis ļaus uzlabot sadarbību pētniecībā, kā arī studentiem tiks atvieglota iespēja mainīt studiju programmas, neejot prom no universitātes. Kalviņš sacīja, ka neesot viennozīmīgi optimāla risinājuma, taču universitātes padome rekomendējusi rektoram koncentrēties, lai fakultātes būtu veidojamas atbilstoši zinātnes universitātes pētniecības virzieniem. “Ir jāpanāk kopīga izpratne, ka šis ir labākais no iespējamiem variantiem,” pauda LU padomes priekšsēdētājs.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Veiktas izmaiņas 36.maršruta autobusa atiešanas laikos no Imantas galapunkta

Naktī Pāvilostā izveidojusies 14 centimetrus bieza sniega sega

Kurzemē, Vidzemē un valsts centrālajā daļā sniega dēļ apgrūtināta braukšana

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk