Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 59 Sekunde(-s)

Pagaidām nav zināms, kad varētu tikt pabeigta Jēkabpils novadā notikušās sievietes slepkavības izmeklēšana, ziņo LETA.

Valsts policijas priekšnieks Armands Rukss uzdevis veikt oficiālu izmeklēšanu par sievietes slepkavību, lai pārliecinātos, ka policija rīkojusies saskaņā ar noteikumiem un pietiekami aktīvi un profesionāli.

Intervijā Latvijas Radio piektdien Rooks norādīja, ka uzsākto pārbaudi nevar veikt dažu dienu laikā, jo tai jābūt objektīvai.

Vienlaikus viņš noraidīja pārmetumus, ka policija nav darījusi savu darbu.

Rookss aicināja uz lietu raudzīties plašāk, jo īpaši uz grozījumiem likumos, kas paredzētu stingrāku atbildību gadījumos, kad persona nepilda jau tiesas noteiktos pienākumus.

Viņš norādīja, ka Rūsiņš tiek meklēts gan Latvijā, gan ārzemēs.

Runājot par meklēšanas pasākumiem, Rookss norādīja, ka vīrietis tiks atrasts. Tas ir laika jautājums.

“Mēs viņu atradīsim. Dzīvs vai miris, bet mēs viņu atradīsim,” sacīja Valsts policijas priekšnieks.

Prezidents aicina pārskatīt policijas un prokuratūras rīcību

Valsts prezidents Egils Levits ir aicinājis pārskatīt visus apstākļus, kas saistīti ar Valsts policijas un prokuratūras darbinieku rīcību, kuri bija informēti par pagājušajā nedēļā Jēkabpils pusē nogalinātās sievietes policijai iesniegtajiem paziņojumiem par draudiem dzīvībai, aģentūrai LETA pastāstīja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.

Prezidents arī aicināja policiju un prokuratūru analizēt, kādas izmaiņas būtu jāveic, lai šādi gadījumi ar traģiskām un neatgriezeniskām sekām vairs neatkārtotos.

Vēstule ir nosūtīta Valsts policijas priekšniekam Armandam Rūķim un ģenerālprokuroram Jurim Stukānam.

Jāatgādina, ka Valsts policija meklē 52 gadus veco Leonu Rūsiņu aizdomās par bijušās sievas un Slimību profilakses un kontroles centra darbinieces slepkavību.

Policisti nav pasargājuši no slepkavības sievieti, kura kopā ar tuviniekiem ilgstoši ziņoja par bijušā vīra uzmākšanos, viņa pat ir saņēmusi policijas aizliegumu tuvoties viņai, taču vīrietis to ignorējis.

Kā Panorāma jau ziņoja, Rusiņš sievieti vajāja un terorizēja vairāk nekā gadu. Sieviete neatlaidīgi centās pārtraukt attiecības ar viņu, taču terors turpinājās – viņš simtiem reižu zvanīja un sūtīja īsziņas, kā arī klauvēja pie viņas durvīm.

Kāds mirušās kolēģis ziņojumam pastāstīja, ka gan pati sieviete, gan viņas radinieki, kaimiņi un kolēģi vairākkārt vērsās policijā, kas vispirms vīrietim uzlika 250 eiro naudas sodu par nekārtīgu uzvedību. Tomēr tas viņu īpaši netraucēja, un terors turpinājās un tika izteikti draudi. Rūsiņš uzmācās arī nelaimīgās sievietes kolēģiem, kuri tagad baidās iziet sabiedrībā.

Informācija par uzmākšanos un draudiem apstiprinājās arī cietušās darba vietā.

Pagājušajā svētdienā Rūsiņš īstenoja draudus, uzbrūkot sievietei un viņas bērna un mātes acu priekšā viņu sadūra ar nazi. Pēc slepkavības viņš aizbēga ar savu automašīnu; vēlāk auto tika atrasts, bet vīrietis joprojām ir pazudis.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Honda atklāj vairākus jaunus krosovera modeļus, kas tiks laisti klajā nākamgad
Next post Daudzsološās mākslinieces Tatjanas Maslakovas-Veselovas mīklainā nāve Skolas ielā Lieldienās