Lasīšanas Laiks:2 Minute(-s), 5 Sekunde(-s)

Sākuma punkts ir 0 promiļu standarts jaunajiem autovadītājiem ar ne vairāk kā 2 gadu pieredzi.

Eiropas Parlaments gatavojas pilnībā aizliegt atļauto alkohola saturu asinīs autovadītājiem pie stūres, ziņo Marca.
Visās ES valstīs ir aizliegts vadīt transportlīdzekli pēc alkohola vai citu vielu vai medikamentu lietošanas, kas var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekli. Tomēr pieļaujamās vērtības dažādās valstīs atšķiras.

Bulgārijā atļautā robežvērtība ir 0,5 ppm. Ja tiek konstatēta alkohola koncentrācija asinīs no 0,5 līdz 1,2 promiles, tas tiek kvalificēts kā administratīvs pārkāpums. Likumdevējs ir noteicis, ka alkohola koncentrācija šajā diapazonā būtiski un nepieņemami ietekmē transportlīdzekļa vadīšanu, tāpēc tā ir aizliegta, un par aizlieguma pārkāpšanu ir paredzēts naudas sods un piespiedu līdzeklis.

Sodi ir šādi: Ja alkohola koncentrācija asinīs ir no 0,5 līdz 0,8 promiles – tiesību vadīt mehānisko transportlīdzekli atņemšana uz 6 mēnešiem un naudas sods 500 levu apmērā. No 0,8 līdz 1,2 promiles – tiesību vadīt transportlīdzekli atņemšana uz 12 mēnešiem un naudas sods 1000 BGN apmērā. Vadītāju, kurš atsakās no tehniskās ierīces pārbaudes, soda ar tiesību atņemšanu vadīt mehānisko transportlīdzekli, tramvaju vai pašgājēju transportlīdzekli. transportlīdzekli uz diviem gadiem un naudas sodu BGN 2000 apmērā par alkohola koncentrācijas noteikšanu asinīs vai par rīkojuma veikt pārbaudi ar pierādījumu analizatoru vai medicīnisko pārbaudi un bioloģisko paraugu ņemšanu ķīmiskai laboratoriskai izmeklēšanai, lai noteiktu alkohola koncentrāciju asinīs, nepildīšanu.

Eiropas Parlaments ir iesniedzis priekšlikumu, kas paredz pirmo reizi noteikt 0,0 promiļu robežvērtību jaunajiem autovadītājiem. Tas ir pirmais solis ceļā uz vispārēju braukšanu bez alkohola, un, ja iesniegtais priekšlikums tiks pieņemts, tiks atcelta pašreizējā Direktīva 2006/126 un Padomes un Eiropas Komisijas Regula 383/2012.

Tiek ierosināts jauns, tostarp 0,0 promiļu likme visā ES. Taču ne visiem vai vismaz ne visiem tieši tagad. Sākumā visiem iesācējiem autovadītājiem tiks aizliegts braukt ar vairāk nekā 0,0 promiļu, tostarp tiem, kuriem autovadītāja apliecība ir 2 gadus.

Pašlaik dažās valstīs, piemēram, Spānijā, autovadītājiem ar mazāk nekā divu gadu stāžu ir atļauts vadīt transportlīdzekli, ja alkohola līmenis asinīs nepārsniedz 0,3 gramus uz litru, kas atbilst 0,15 miligramiem uz litru izelpā. .

Ierosinātajā jaunajā direktīvā arī ierosināts visām ES dalībvalstīm kopīgs sankciju veids, kas būtu “efektīvs, samērīgs, preventīvs un nediskriminējošs”.

Tomēr valstis varētu brīvi noteikt papildu noteikumus savā teritorijā, lai uzlabotu drošību, un tām par to būtu iepriekš jāinformē Eiropas Komisija.

Papildus tūlītējam ieguvumam, proti, alkohola lietošanas izraisīto ceļu satiksmes negadījumu skaita samazināšanai, priekšlikuma mērķis ir arī nodrošināt, ka 0,0 promiļu alkohola līmenis asinīs, kas noteikts cilvēkiem, kuri sēžas pie stūres, nākotnē attieksies uz visiem autovadītājiem neatkarīgi no viņu pieredzes.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post No montāžas līnijas Ķīnā izbrauc Toyota bZ3 ar BYD iekšpusi. No 27 400 USD
Next post Īrējiet oficiāli, maksājiet nodokļus un neesiet šaubīgs – eksperts