Eiropā kļūs vēl karstāks, jo ASV un Ķīnā reģistrēts 50C

“Tas, ko mēs tagad redzam, ir tieši tas, ko mēs sagaidām pasaulē, kurā mēs joprojām sadedzinām fosilo kurināmo,” stāsta Dr. Frīderike Oto, Londonas Ekonomikas skolas vadošā klimata zinātniece.

Viņa ir ļoti skaidra, ka cilvēki “100% atpaliek” no globālās temperatūras pieauguma tendences.

Cilvēki sāka plašā mērogā dedzināt ogles, naftu un gāzi pirms aptuveni 200 gadiem, kad sākās rūpnieciskā revolūcija. Un oglekļa dioksīda emisijas joprojām pieaug.

Saskaņā ar Starptautiskās Enerģētikas aģentūras datiem 2022. gadā tie pieauga par 0,9% jeb 321 miljonu tonnu .Tas ir par spīti valdību solījumiem visā pasaulē radikāli pāriet uz zaļo enerģiju.

Pašlaik atmosfērā ir vairāk CO2 nekā jebkad agrāk vismaz četru miljonu gadu laikā, liecina ASV meteoroloģiskā dienesta Nacionālā okeānu un atmosfēras pārvalde.

Tie ir milzīgi skaitļi, lai saprastu, bet tie ir tie, kas veicina globālo sasilšanu un klimata pārmaiņas, kas, pēc zinātnieku domām, izraisa intensīvākus un biežākus karstuma viļņus. CO2 emisijas aiztur saules siltumu.

Dr Otto skaidro, ka globālās temperatūras paaugstināšanās nenotiktu pasaulē, kuru neskartu klimata pārmaiņas, taču viņa saka, ka mums arī nav ne jausmas, kāda būs jaunā norma. “Mēs neatrodamies stabilā klimatā. Jauno normu mēs uzzināsim, kad pārtrauksim dedzināt fosilo kurināmo,” viņa saka.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Serbijā saistībā ar dzelzceļa stacijas nojumes iebrukšanu aizturēti 11 cilvēki

Krievija uz Ukrainu pirmo reizi izšāvusi starpkontinentālo ballistisko raķeti

Austrālijas valdība vēlas aizliegt bērniem izmantot sociālos tīklus

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk