Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 4 Sekunde(-s)

Vai neizmantotais atvaļinājums pēc kāda laika tiek dzēsts vai nē? Lai gan bieži vien atvaļinājuma ilgums ir ierobežots līdz vienam gadam un papildu laikam, kad atvaļinājumu var izmantot nākamajā gadā, Eiropas Kopienu Tiesa ir pieņēmusi lēmumu, kas šajā jautājumā ienes skaidrību.

Proti, tiesa nolēma, ka iepriekšējā gada atvaļinājuma dienas nākamajā gadā nevar vienkārši sadedzināt. Tās var izdegt tikai tad, ja darba devējs var sniegt pierādījumus, ka ir brīdinājis darbinieku par gaidāmo atvaļinājuma dienu zaudēšanu un nosūtījis darbinieku atvaļinājumā, bet viņš atteicies to darīt. Ja nav pierādījumu, atvaļinājumu nevar atcelt, un tas tiks pārcelts uz nākamajiem periodiem.

Eiropas Kopienu Tiesa šo jautājumu izskatīja, pamatojoties uz šādiem apsvērumiem:

Vācijā darbinieks strādāja vienā uzņēmumā no 1996. līdz 2017. gadam. Pēc darba attiecību izbeigšanas darbinieks pieprasīja darba devējam kompensāciju par neizmantotajām atvaļinājuma dienām no 2013. līdz 2017. gadam. Kopumā bija uzkrāts 101 šādu atvaļinājuma dienu skaits. Eiropas Tiesa norādīja, ka gadījumā, ja darbinieks nevar izmantot atvaļinājumu, darba devējs ir netaisnīgi samazinājis ienākumus uz darbinieka rēķina, tāpēc Tiesa uzskatīja, ka darba devējam ir savlaicīgi jāpaziņo darbiniekam par iespējamo atvaļinājuma dienu beigšanos, lai darbinieks varētu tās arī izmantot.

Turklāt Eiropas Kopienu Tiesa nolēma, ka atvaļinājuma dienas un jo īpaši par tām saņemto naudu var mantot. Ja darbinieks nomirst un viņam ir neizmantotas atvaļinājuma dienas, atvaļinājuma nauda ir jāizmaksā mantiniekiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

15045070t1he0a7 Previous post Ziemassvētku naktī piesals un būs vairāk mākoņu
DSC02529 Next post Daugavpils plāno samazināt apkures tarifus