Eksperti brīdina par atkārtotu malkas cenu pieaugumu

author
1 minute, 16 seconds Read

Kopš malkas iegādes izmaksu atlīdzināšanas sākuma iedzīvotājiem ir izmaksāti pabalsti miljoniem eiro apmērā. Tomēr tagad interese ir samazinājusies, un iemesls varētu būt iespēja iegādāties lētāku malku, bet jau bez čeka, vēsta LTV raidījums “Dienas Ziņas”.

Tomēr Kokrūpniecības federācija ir brīdinājusi – pašreizējās salīdzinoši zemās cenas nākamajā apkures sezonā var pieaugt.

“Tās, visticamāk, atkal pieaugs, un mēs pat nezinām, līdz kādam līmenim. Un ļoti iespējams, ka tas līdzi paņems arī citu degvielu cenas,” reģionālajai Zemgales TV sacīja federācijas valdes loceklis Kristaps Klauss.

Finanšu ministrija (FM) informē, ka 2022. gada pirmajos četros mēnešos, sākot ar 1. oktobri, tiks īstenoti valsts atbalsta pasākumi, lai kompensētu energoresursu cenu pieaugumu iedzīvotājiem, kuri izmanto elektroenerģiju, dabasgāzi, koksnes briketes, granulas un citu malku, kā arī centralizētās siltumapgādes pakalpojumus.

Ministrija skaidro, ka bez valsts atbalsta šo komunālo pakalpojumu cenu pieaugums būtu vēl lielāks. Minēto četru pakalpojumu īpatsvars mājsaimniecību kopējā patēriņa grozā ir tikai 9,1%, bet to devums vidējā inflācijas tempā pagājušā gada decembrī bija 5,9 procentu punkti, bet 2022. gada vidējā inflācijas tempā – 5,2 procentu punkti. Tādējādi enerģijas cenām ir būtiska nozīme patēriņa cenu dinamikā.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: