“Elektrum Drive” plāno šogad Baltijā nodrošināt vismaz 500 elektroauto uzlādes pieslēgvietu

0
(0)

AS “Latvenergo” elektrotransporta uzlādes zīmols “Elektrum Drive” šogad plāno paplašināt automašīnu elektrouzlādes tīklu, Baltijā nodrošinot vismaz 500 pieslēgvietu, portālu informēja “Latvenergo” pārstāvji.

Pērn “Elektrum Drive” divas reizes palielināja elektrouzlādes pieslēgvietu skaitu – no 90 līdz 193 pieslēgvietām 58 uzlādes vietās.

Tostarp pagājušā gada beigās atklāta pirmā uzlādes stacija Igaunijā, kur izveidotas divas pieslēgvietas. 2022.gadā “Elektrum Drive” atklāja arī pirmās īpaši ātrās uzlādes stacijas ar 150 kilovatu (kW) uzlādes jaudu, tādējādi Rīgā elektroauto lietotājiem ir pieejamas piecas šāda tipa uzlādes stacijas.

Septembrī “Elektrum Drive”, koncentrējoties uz tīkla paplašināšanu ārvalstīs, lietotni padarīja pieejamu Baltijas mērogā. Gada nogalē uzlādes tīklā tika integrēts arī Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) valsts mēroga tīkls “E-mobi”, papildinot “Elektrum Drive” uzlādes tīklu ar vēl 141 elektroauto uzlādes staciju.

Oktobrī tika atklāta pirmā elektroauto uzlādes stacija Rīgas vēsturiskajā centrā Krišjāņa Barona ielā 12. Sadarbība ar Rīgas pilsētas Būvvaldi tiks turpināta arī šajā gadā, un tās ietvaros paredzēts realizēt vēl vairākas uzlādes stacijas Rīgas pilsētas centrā.

Kopumā pērn “Elektrum Drive” tīklā uzlādi veikuši 1869 elektroauto lietotāji. Tostarp 260 klienti izvēlējušies elektroauto uzlādi veikt ar pēcapmaksas pakalpojumu mēneša beigās kopā ar citiem “Elektrum” rēķiniem.

“Latvenergo” nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu. “Latvenergo” pieder valstij, bet uzņēmuma obligācijas kotē biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »