“Enefit”: karstie laikapstākļi jūnijā veicinājuši elektrības cenu kāpumu par 20%

Jūnijā elektroenerģijas cenu kāpumu par 20,8% galvenokārt veicinājuši karstie laikapstākļi, liecina energokompānijas “Enefit” apkopotā informācija.

Laikapstākļu dēļ saglabājies salīdzinoši augsts enerģijas pieprasījums, taču vienlaikus kritušies atjaunīgās enerģijas, it īpaši hidroelektroenerģijas, ražošanas apjomi, kas veido lielāko daļu no Latvijas zaļās enerģijas bilances, pauž “Enefit” pārstāvji.

Jūnijā vidējā elektroenerģijas cena “Nord Pool” biržas Latvijas reģionā bija 91,64 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir par 20,8% vairāk salīdzinājumā ar maiju. Lietuvā un Igaunijā vidējās elektroenerģijas cenas saglabājās identiskas kā Latvijā.

Enerģijas patēriņš reģionā saglabājās samērā augsts, jo pastāvīgi tika darbinātas dažādas dzesēšanas iekārtas, bet enerģijas ražošanas apjomi nespēja to pietiekami kompensēt. Turpinājās arī dažādi elektroenerģijas starpsavienojumu un spēkstaciju apkopes darbi, kas ierobežo lētākās elektroenerģijas piegādes no Skandināvijas.

“Enefit” juridisko klientu segmenta vadītājs Raimonds Vērdiņš skaidro, ka karstie laikapstākļi ierobežo atjaunīgās enerģijas ražošanu, un Latvijas vēja, hidro un saules enerģijas spēkstacijās iegūtās enerģijas apjoms samazinājās gandrīz četrkārtīgi – no 400 gigavatstundām (GWh) maijā uz 145 GWh jūnijā.

Enerģētikas infrastruktūra Baltijas reģionā jūnijā turpināja saskarties ar problēmām, joprojām nedarbojās svarīgais Somijas-Igaunijas starpsavienojums “Estlink 2”, kā arī uz laiku bija ierobežota elektroenerģijas pārvades jauda starp Zviedriju un Somiju.

Somijā tika veikta “Olkiluoto-1” kodolreaktora tehniskā apkope, bet Igaunijā notika spēkstacijas astotā bloka remonts. Lietuvas un Zviedrijas starpsavienojuma “NordBalt” jauda būs ierobežota līdz pat oktobrim, kas turpinās ietekmēt elektrības cenas reģionā brīžos, kad vietējās ražošanas jaudas ir nepietiekamas. Šī elektroenerģijas artērija apgādā Baltijas valstis ar lētāku enerģiju no Skandināvijas, tāpēc uz laiku var nākties meklēt alternatīvus piegādes avotus, norāda “Enefit” pārstāvji.

Informācija firmas liecina, ka “Enefit” pagājušajā gadā strādājis ar 197,572 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 32% mazāk nekā 2022.gadā. Taču uzņēmums strādāja ar 2,948 miljonu eiro zaudējumiem.

Uzņēmums reģistrēts 2006.gadā. Latvijas “Enefit” vienīgais īpašnieks ir Igaunijā reģistrētais “Enefit”.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Labklājības ministrija atklāj, kāds šogad būs naudas balvas apjoms darbiniekiem

Ventspils ostas termināļos desmit mēnešos pārkrauto kravu apmērs sarucis par 28,5%

Ar nākamo gadu pieaugs minimālā alga

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk