FDA saka, ka mazumtirdzniecības aptiekas tagad var piedāvāt aborta tabletes

0
(0)

FDA otrdien atjaunināja noteikumu, kas ļauj tradicionālajām aptiekām izsniegt abortu tabletes mifepristonu, tādējādi paplašinot piekļuvi šīm zālēm laikā, kad pagājušajā gadā valsts centās noteikt ierobežojumus.

Aptiekas vairāk nekā desmit štatos , kurās ir gandrīz pilnīgs abortu aizliegums, nevarētu piedalīties, un aptiekām, kas atrodas štatos bez aizliegumiem, būtu jāiziet sertifikācijas process, lai kvalificētos.

Baidena administrācija spēra lielu soli, lai atvērtu piekļuvi 2021. gadā, pieņemot pastāvīgus pandēmijas laikmeta noteikumus, kas ļauj cilvēkiem piekļūt tabletēm pirmajās 10 grūtniecības nedēļās, izmantojot telemedicīnu un pasta piegādi. Taču FDA ierosinātais noteikums paver jaunas juridiskās un regulējošās frontes notiekošajā cīņā par abortiem pēc Roe v. Wade krišanas , un, visticamāk, tiks vērstas tiesas prāvas no pretabortu grupām un valsts amatpersonām.

Kas ir noteikumā: politika pēc ieviešanas ļaus ķēdēm un neatkarīgām aptiekām nodrošināt un izsniegt zāles grūtniecēm ar recepti. Tomēr nav skaidrs, cik aptieku piekritīs to darīt, ņemot vērā, ka tam nepieciešams īpašs sertifikācijas process. Līdz šim grūtnieces varēja saņemt tabletes tieši no sava ārsta vai arī tās parakstīt ar telemedicīnas starpniecību un nosūtīt pa pastu atkarībā no viņu valsts likumiem.

GenBioPro, zāļu vispārīgā ražotāja, izpilddirektors Evans Masingills nosauca FDA soli pareizajā virzienā, kas ir īpaši nepieciešams, lai palielinātu piekļuvi abortu aprūpei.

“FDA noteica, ka ir jāatceļ klātienes izsniegšanas prasība un jāpievieno prasība par aptieku sertifikāciju, lai līdz minimumam samazinātu slogu veselības aprūpes piegādes sistēmai saistībā ar [aģentūras riska novērtēšanas un mazināšanas stratēģijas] ievērošanu. nodrošinot, ka mifepristona ieguvumi medicīniska aborta gadījumā atsver riskus, ”viņš teica.

Tomēr viņš piebilda, ka šī politika “nenodrošinās vienlīdzīgu piekļuvi visiem cilvēkiem”, jo daudzos štatos ir spēkā likumi, kas vairumā gadījumu aizliedz abortus vai nosaka, ka pacienti saņem tabletes tieši no ārsta, kurš izrakstījis zāles.

Kāpēc tas ir svarīgi: abortu tabletes nesen kļuva par visizplatītāko grūtniecības pārtraukšanas metodi Amerikas Savienotajās Valstīs, un tās ir bijušas dažu karstāko juridisko, politisko un regulatīvo cīņu centrā, kopš Augstākā tiesa jūnijā atcēla Rou pret Veidu . 2022. gads.

Telemedicīna un tablešu piegāde pa pastu ir ļāvusi pacientiem apiet valsts noteiktos aizliegumus, un pretabortu grupas pēta jaunus veidus, kā viņiem noteikt ierobežojumus. Tikmēr Baidena administrācija ir pakļauta abortu atbalstīšanas tiesību grupu un progresīvo likumdevēju spiedienam darīt vairāk, lai aizsargātu piekļuvi pēc Roe laikmeta.

Jaunais noteikums uzlabos piekļuvi tabletēm tikai tajos štatos, kuros jau ir atļauta to lietošana, lai gan daudzi pacienti štatos ar aizliegumiem to varētu izmantot, šķērsojot valsts robežu un paņemot zāles aptiekā.

Un, lai gan viņiem jau bija zināma piekļuve narkotikām, sagaidāms, ka daudzi cilvēki progresīvākos štatos gūs labumu no jaunās aptiekas iespējas, tostarp tie, kuriem nav stabilas mājas adreses, tie, kuri nevēlas, lai vecāki vai partneris redzētu tabletes, kuras piegādā pasts un tie, kuriem nav piekļuves internetam.

Kā mēs nonācām: Pret abortu un abortu atbalstošās tiesību grupas ir cīnījušās par FDA noteikumiem par abortu tabletēm, kopš tās pirmo reizi tika apstiprinātas pirms vairāk nekā 20 gadiem. Medikamentu abortu gadījumā mifepristonu lieto kopā ar misoprostolu, lai gan uz pēdējo medikamentu attiecas mazāk ierobežojumu, jo to parasti lieto citiem mērķiem, piemēram, dzemdību ierosināšanai un kuņģa čūlu ārstēšanai. Jaunais FDA noteikums atceļ dažus ierobežojumus attiecībā uz mifepristonu, kas tika stingrāk regulēts.

REMS ir programma, ko aģentūra izveidoja, lai pārvaldītu Mifeprex un dažus desmitus medikamentu ar nopietniem drošības riskiem, kuriem nepieciešamas īpašas uzraudzības vai pārvaldības metodes. Atbalstītāji par palielinātu piekļuvi medikamentu abortiem ir iebilduši, ka procesā izmantotās zāles ir drošas un uz tām nevajadzētu attiecināt REMS.

Līdz 2021. gadam mifepristonu varēja izsniegt tikai ārsts personīgi. Pēc tam Baidena administrācija, reaģējot uz ACLU un citu grupu prasību, nolēma atļaut telemedicīnas receptes un pasta piegādi tikai Covid-19 pandēmijas laikā — noteikumus, kurus aģentūra vēlāk padarīja par pastāvīgiem , atsaucoties uz jauniem datiem par tabletēm. ‘ drošību un efektivitāti.

GenBioPro un Danco Laboratories, kas ražo tabletes ar zīmolu Mifeprex, 2022. gada jūnijā iesniedza kopīgu atbildi FDA, pieprasot veikt turpmākas izmaiņas zāļu REMS — konkrēti, sertifikācijas procesā aptiekām, kas izsniedz zāles.

Pašlaik mifepristona izplatītājiem ir jābūt zāļu ražotājiem sertificētiem , un ārstiem, kas izraksta zāles, ir jāpierāda, ka viņi saprot, kā zāles izraisa abortus un kā ieteikt pacientiem tās lietot. Pacientiem arī jāparaksta informācijas atklāšanas forums, apliecinot, ka viņi lieto zāles grūtniecības pārtraukšanai.

Tagad aptiekas, kas kļūst sertificētas saskaņā ar REMS, var tieši izsniegt mifepristonu pacientiem, kuriem ir recepte no sertificēta ārsta.

“Laikā, kad cilvēki visā valstī cīnās, lai saņemtu abortu aprūpes pakalpojumus, šī modifikācija ir ļoti svarīga, lai paplašinātu piekļuvi medikamentiem abortu pakalpojumiem un sniegs veselības aprūpes sniedzējiem papildu metodi, kā nodrošināt saviem pacientiem drošu un efektīvu iespēju izbeigt abortu. agrīna grūtniecība,” teikts Danco Laboratories, kas ražo zīmola Mifeprex medikamentu, paziņojumā.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »