Francija paraksta līgumu par sestās paaudzes iznīcinātāju būvniecību – pirmā posma vērtība ir 3,4 miljardi ASV dolāru

author
1 minute, 1 second Read

Eiropas sestās paaudzes iznīcinātājs ir soli tuvāk tam, lai būtu pieejams. Lai gan līdz tam vēl ir gandrīz divas desmitgades.

Kas ir zināms
Francijas Aizsardzības ministrija ir parakstījusi līgumu ar aizsardzības uzņēmumiem par iznīcinātāja izstrādi nākotnes kaujas gaisa sistēmas (FCAS) programmas ietvaros. Pirmais posms ir lidaparāta prototipa izgatavošana.

FCAS aizstās Eurofighter Typhoon un EF-18 Hornet iznīcinātājus. Taču tas būs jāgaida līdz 2040. gadam. Salīdzinājumam – ASV, Ķīna un Lielbritānija (kā arī Itālija, Japāna un Zviedrija) gatavojas nākamās desmitgades vidū uzsākt savu sestās paaudzes iznīcinātāju ražošanu.

Prototips varēs pacelties gaisā tikai šīs desmitgades beigās, 2029. gadā. Dassault Aviation, Airbus Defence and Space, Indra un Eumet ir parakstījušas līgumu par lidmašīnas ražošanu. Sestās paaudzes iznīcinātāju izstrādes programmas pirmā posma izmaksas ir 3,2 miljardi eiro (3,4 miljardi ASV dolāru). Vienlaikus viss projekts tiek lēsts 100 miljardu eiro (106,05 miljardu ASV dolāru) vērtībā.

Avots: The Defense Post
Attēls: Aviation Week

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: