Lasīšanas Laiks:44 Sekunde(-s)

Eiropas sestās paaudzes iznīcinātājs ir soli tuvāk tam, lai būtu pieejams. Lai gan līdz tam vēl ir gandrīz divas desmitgades.

Kas ir zināms
Francijas Aizsardzības ministrija ir parakstījusi līgumu ar aizsardzības uzņēmumiem par iznīcinātāja izstrādi nākotnes kaujas gaisa sistēmas (FCAS) programmas ietvaros. Pirmais posms ir lidaparāta prototipa izgatavošana.

FCAS aizstās Eurofighter Typhoon un EF-18 Hornet iznīcinātājus. Taču tas būs jāgaida līdz 2040. gadam. Salīdzinājumam – ASV, Ķīna un Lielbritānija (kā arī Itālija, Japāna un Zviedrija) gatavojas nākamās desmitgades vidū uzsākt savu sestās paaudzes iznīcinātāju ražošanu.

Prototips varēs pacelties gaisā tikai šīs desmitgades beigās, 2029. gadā. Dassault Aviation, Airbus Defence and Space, Indra un Eumet ir parakstījušas līgumu par lidmašīnas ražošanu. Sestās paaudzes iznīcinātāju izstrādes programmas pirmā posma izmaksas ir 3,2 miljardi eiro (3,4 miljardi ASV dolāru). Vienlaikus viss projekts tiek lēsts 100 miljardu eiro (106,05 miljardu ASV dolāru) vērtībā.

Avots: The Defense Post
Attēls: Aviation Week

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

4cfb510381f3bbd012f74a8d659b2f43 Previous post Ne Bloodborne, bet ļoti līdzīgs: jauns treileris distopiskajai spēlei Lies of P
9872ea kwfvx7FdEWapkXCN42mrsEvZ scaled Next post ELDEN RING un Need for Speed Unbound saņem pirmās atlaides Xbox Store Jaungada izpārdošanā