Lasīšanas Laiks:43 Sekunde(-s)

Amsterdamā pie Centrālās stacijas tika atklāta futūristiska autostāvvieta, kas atrodas zem ūdens. Šeit nav nevienas automašīnas, jo zemūdens stāvvieta ir paredzēta tikai velosipēdiem.

Kas ir zināms

Autostāvvietā ir 7000 velosipēdu: 6300 personīgo un 700 iznomājamo. Taču februārī plāno to paplašināt, kopējo sēdvietu skaitu palielinot līdz 11 000. Kāpēc velosipēdi? Aptuveni 30% Amsterdamas izmanto šo transporta veidu, un Centrālā stacija katru dienu uzņem 200 000 ceļotāju, no kuriem puse ierodas ar velosipēdu.

Autostāvvietas būvniecība ilga 4 gadus. Būvnieki vispirms noteica ūdeni no ūdenskrātuves stacijas priekšā, ielika pamatus un kolonnas, kas tika piegādātas ar liellaivu, un noslogoja konstrukcijas jumtu. Projekta kopējās izmaksas bija 60 miljoni eiro.

https://www.youtube.com/watch?v=QZcq3R91YZM

Autostāvvieta ir atvērta visu diennakti. Pirmās 24 stundas ir bez maksas, pēc tam likme būs 1,35 eiro par katru nākamo dienu.

Avots: The Verge

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Ukraina veido pasaulē pirmos bezpilota lidaparātu triecienvienību
Next post Google pievienoja iespēju bloķēt inkognito cilnes ar paroli vai pirkstu nospiedumu skeneri pārlūkprogrammā Chrome Android ierīcēm