Gada īrnieki: daudzbērnu māte ar suņu baru savrupmāju pārvērta par cūkkūti

Loading

Natālijai ir māja netālu no Rīgas, kas tiek izīrēta. Pirms dažiem gadiem viņa noslēdza līgumu ar noteiktu ģimeni. Toreiz māja izskatījās cienījama un tajā nebija nekādu nolietojuma pazīmju. Taču šodien nekas par to neatgādina. Īrnieki savrupmāju pārvērtuši par īstu cūkkūti, vēsta raidījums “Bez tabu” ( TV3 ).

Tauki, netīrumi, pelējums virtuvē. “Redziet, šeit dzīvoja bērni. Skatiet, kā izskatās ledusskapis. Cilvēki šeit ēda. Bērni … Viņai ir nepilngadīgi bērni, ”stāsta Natālija.

Mājas otrajā stāvā vienā no tualetēm saimniece uzgājusi būrī ievietotus divus dalmāciešus. Un pati istaba izskatījās vairāk nekā antisanitāra. Šodien mājā jāspiež deguns no smirdoņa.

Saimniece zina, ka mājā dzīvojusi šķirta daudzbērnu māmiņa. Divas no atvasēm jau ir pieaugušas. Nomas līguma parakstīšanas brīdī Natālijai neviens neteica, ka mājā dzīvos arī vairāk nekā desmit suņu.

“Īrnieks bija adekvāts, labi audzināts, bez suņiem, ar bērniem. Pavisam nesen nolēmu pārbaudīt, kas šeit notiek, jo viņa teica, ka izvācas, ”atceras Natālija.

Pēc viņas teiktā, no 2020. gada jūnija līdz mūsdienām mājā nebija iespējams iekļūt. Ikreiz, kad īpašnieks vēlējās apskatīt savrupmāju, īrnieki izdomāja attaisnojumus. Natālija ar riebumu atceras brīdi, kad viņa beidzot atvēra durvis.

“Sazinājos ar policiju, ieradās arī pašvaldības policija. Pieteikums tika pieņemts, bet viņi atbildēja, ka, visticamāk, būs atteikums, vērsties tiesā,” stāsta mājas īpašnieks.

“Valsts policijā 20.aprīlī reģistrēts izsaukums Spilvā saistībā ar konfliktu starp mājas īpašnieku un īrnieku, pēc kura Valsts policija saņēma abu iesaistīto pušu paziņojumus. Valsts policija saņēma ziņojumus par iespējamu mantas bojāšanu un iespējamu emocionālu vardarbību pret bērnu un šobrīd veic izmeklēšanu. Vienlaikus saņemtā izziņa par iespējamu dzīvnieku tiesību pārkāpumu nosūtīta Pārtikas un veterinārajam dienestam,” pavēstīja policijā.

Avots: TV3 video ekrānuzņēmums

Pārtikas un veterinārajā dienestā noskaidroja, ka uz konkrētas personas vārda reģistrēti vairāk nekā 25 suņi, taču kundze dienesta redzeslokā vēl nav nonākusi.

Pati īrniece žurnālistiem apliecināja, ka uzkopusi māju. “Nedēļas nogalē bija cilvēki no uzkopšanas dienesta, cilvēki tīrīja māju. Šeit ir saplīsušās tapetes, jā, tie ir kucēni, mani suņi, kad viņi bija mazi, tiks līmēti, šonedēļ vai nākamajā, tur viss tiks salabots. Un māju nodos tādu, kāda tā bija,” uzsvēra daudzbērnu mamma, piebilstot, ka bērni un dzīvnieki dzīvoja normālos apstākļos. Šodienas nekārtība ir tikai tāpēc, ka viņa kravā mantas un gatavojas pārcelties.

Avots: TV3 video ekrānuzņēmums

Tikmēr Natālija jau gatavojas tiesas procesam, lai piedzītu kompensāciju. Saimnieks arī vēlas, lai īrniece apzinātos savas rīcības sekas:

“Jo ir nepieņemami nākt lauzt, pārvērst māju par kaut kādu šķūni… un tikai atvainoties par to. Sakiet, ka tas ir normāli…”

Īrnieks visas pretenzijas sola novērst līdz 19.maijam. Šobrīd māte ar bērniem un suņu baru dzīvo citā novadā, neteiksim, savā vai citā īrētā īpašumā.

Natālija arī vērsusies vietējā bāriņtiesā par apstākļiem, kādos dzīvojuši bērni.

Advokātiem šādās situācijās tiek atgādināts pareizi sastādīts līgums, kurā būtu jāatrunā viss, ko drīkst un ko nedrīkst darīt īrētā mājoklī, arī par dzīvniekiem un tamlīdzīgi.

Jāpiebilst, ka par konfliktu ar saimnieci un draudiem īrnieks vērsās arī policijā. Un viņa arī izteica vēlmi personīgi tikties ar žurnālistiem, nododot māju saimniecei.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.
Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tulkot »

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: