Gaisa temperatūra naktī Latvijā sasniegusi +10 grādus

0
(0)

Naktī uz otrdienu gaisa temperatūra valsts lielākajā daļā paaugstinājās līdz +6..+10 grādiem, pārspējot siltuma rekordus, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) dati.

Pirms pusnakts maksimālā temperatūra bija +9,2 grādi Bauskā, kā arī +9,3 grādi Dobeles un Jelgavas novērojumu stacijā. 14 meteoroloģiskajās stacijās pārspēts 2.janvāra rekords, tai skaitā labots arī visas valsts rekords – 2007.gada 2.janvārī Rucavā reģistrētie +8,2 grādi.

Pēc pusnakts augstākā gaisa temperatūra bija +9,9 grādi Daugavpils un Jelgavas novērojumu stacijā, kā arī +10,0 grādi Bauskā. Tikpat augsta gaisa temperatūra 3.janvārī tika reģistrēta 1992.gadā Kolkā. Vietējais 3.janvāra siltuma rekords pārspēts vismaz 12 novērojumu stacijās.

Jau ziņots, ka svētdien Daugavpilī, termometra stabiņam pakāpjoties līdz +11,1 grādam, tika pārspēts ne tikai Jaungada dienas, bet arī visa janvāra nacionālais siltuma rekords.

Otrdienas rīts Latvijā ir mākoņains un stipri vējains, daudzviet īslaicīgi līst un gaisa temperatūra pazeminās.

Nakts otrajā pusē un no rīta valsts lielākajā daļā rietumu, dienvidrietumu vējš brāzmās pastiprinājies līdz 15-20 metriem sekundē. 20 metrus sekundē lielas brāzmas līdz pieciem rītā reģistrētas Saldus un Jelgavas novērojumu stacijā.

Rīgā maksimālais vēja ātrums brāzmās līdz plkst.5 bija 17-18 metri sekundē. Gaisa temperatūra naktī galvaspilsētā pakāpās līdz +9,3 grādiem, nepārspējot 1992.gada 3.janvārī sasniegtos +9,4 grādus, bet īsi pirms pusnakts ar +8,3 grādiem tika labots 2.janvāra siltuma rekords. Iepriekšējā augstākā gaisa temperatūra, kas galvaspilsētā reģistrēta 2.janvārī, bija +7,8 grādi 1992.gadā.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »