Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 2 Sekunde(-s)

Piektdien plkst.7.00 stājies spēkā četru dienu ilgais pamiers starp Izraēlu un palestīniešu teroristisko grupējumu “Hamās”, lai veiktu teroristu sagrābto ķīlnieku atbrīvošanu apmaiņā pret ieslodzījumā esošo palestīniešu kaujinieku atbrīvošanu.

Pamiera vienošanās panākta ar Kataras, Ēģiptes un ASV starpniecību.

Vienošanās paredz, ka uguns pārtraukšana ilgs četras dienas, kuru laikā tiks atbrīvoti 50 no “Hamās” sagrābtajiem ķīlniekiem un 150 palestīniešu ciertumnieki.

Izraēla turpinās intensīvas kaujas Gazas joslā vēl vismaz divus mēnešus pēc “īsā” pamiera beigām, ceturtdien prognozēja Izraēlas aizsardzības ministrs Joavs Galants.

Pamiera laikā karavīriem vajadzētu organizēties, atkal apgādāties ar ieročiem un sagatavoties nākamajām kaujām, sacīja ministrs.

Pamiers starp Izraēlu un palestīniešu kaujinieku grupējumu “Hamās” sāksies piektdien plkst.7. Vienošanās paredz, ka tas ilgs četras dienas, kuru laikā tiks atbrīvoti 50 no “Hamās” Izraēlā sagrābtajiem ķīlniekiem no gūsta Gazas joslā un 150 palestīnieši no Izraēlas cietumiem.

Pēc “īsās atelpas” armija turpinās izdarīt spiedienu, lai panāktu arī citu Gazas joslā turēto ķīlnieku atgriešanos Izraēlā, sacīja Galants.

Pēc intensīvo kauju beigām vēl būs vajadzīgs turpināt vairākas operācijas Gazas joslā, līdz vairs nebūs militāru draudu no šīs teritorijas, ministrs pavēstīja Izraēlas medijiem.

Izraēlas armijas preses sekretārs Daniels Hagari sacīja, ka kontroles pārņemšana par Gazas joslas ziemeļiem ir pirmā stadija ilgā karā. Pamiera laikā armija koncentrēsies uz kauju nākamo posmu plānošanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Maskavas apgabalā deg jau otrā elektrostacija pēc kārtas
Next post Aizvadītajā naktī Ukrainā iznīcināti vairāk nekā 1000 okupanti