Geely Zeekr X krosovers atklāj interjeru drēbju pakaramie un bīdāms multimediju skārienekrāns

Loading

Jaunā Parkett debijas tirgus būs Ķīna. Vēlāk plānots, ka modelis nonāks arī Eiropā.

Premium klases zaļais zīmols Zeekr ir daļa no Ķīnas Geely holdinga. Janvāra beigās zīmols parādīja sava jaunā krosovera prototipu spilgtā kamuflāžas krāsā, bet februāra sākumā modelis parādījās oficiālās fotogrāfijās. Tajā pašā laikā tika pārsteidzoši atšifrēts krosovera burtu nosaukums – iekšzemes tirgū tas ienāks ar nosaukumu Zeekr X (citiem zīmola modeļiem ir ciparu indeksi 001 un 009). Atgādināsim, iepriekš ražotājs ir deklasificējis tikai eksterjeru, un tagad ir parādījusies daļa attēlu, kuros redzams krosovera interjers.

Salonā ir minimālisma dizaina instrumentu panelis, vadītāja priekšā uz atsevišķa displeja ir virtuālais instrumentu panelis, kā arī viņam ir pieejams projekcijas ekrāns. Informācijas un izklaides sistēmas skārienekrāna diagonāle ir 14,6 collas, un tā īpatnība ir iespēja “slīdēt” pa sliedēm tā, lai tas atrastos nevis centrā, bet, piemēram, labajā pusē – tieši priekšā priekšējam pasažierim.

Pārnesumkārbas vadība tiek nodrošināta ar labās puses vadības sviru. Zeekr X interjeru papildina tādas neparastas detaļas kā zeltīti mēteļu āķīši un līdzīgas “pogas” logu pacēlāju vadībai. Virs vadītāja galvas kreisajā pusē redzams ar gaišu samta audumu rotāts briļļu futrālis, kas ieturēts vienā tonī ar pārējo salonu.

Zeekr X krosoverim būs divas salona konfigurācijas – piecām vai četrām personām. Tādējādi otrajā gadījumā ražotājs ir paredzējis nevis atsevišķu sēdekļu pāri, bet gan vienotu dīvānu, taču tas ir apgādāts ar stingru ieliktni centrā, turklāt otrajā rindā ir tikai divas drošības jostas.

Atgādinām, ka arī jaunuma izskatam ir savas īpatnības. Piemēram, elektriskajam krosoveram nav durvju rokturu: lai iekļūtu salonā, ir jānospiež mazas pogas uz jumta statņiem. Turklāt modelim nav režģa imitācijas, sānu spoguļi ir bez rāmja, un bagāžas durvīm ir divi logi, bet augšējā daļa ir jumta turpinājums. Priekšpusē redzami gaitas lukturi, kas veidoti lielā “h” formā, kā arī šauras matricas lukturi, kas ir zemāki. Aizmugurējie lukturi ir veidoti kā plānas svītras.

Zeekr X pamatā ir Geely izstrādātā SEA (Sustainable Experience Architecture) platforma. Uz tās pašas “bagāžnieka” balstās arī citi zīmola automobiļi, kā arī krosovers smart #1. Zināms, ka “X” garums ir 4450 mm, platums – 1836 mm, augstums – 1572 mm, bet garenbāze – 2750 mm. Salīdzinājumam – māsas modeļa Smart izmēri ir 4270 x 1822 x 1636 mm, un attālums starp asīm ir tāds pats.

Informācija par akumulatora ietilpību pagaidām nav pieejama, taču uzņēmums norādīja, ka ar vienu uzlādi nobraukums būs no 500 līdz 560 km (atkarībā no versijas). Zeekr X sākumlīmeņa versijai ir viens 272 ZS elektromotors, kas atrodas uz aizmugurējās ass. Divdzinēju variantam ir 156 ZS elektromotors pie priekšējās ass (šādas sistēmas kopējā jauda ir 428 ZS).

Pilnīga jaunuma pirmizrāde notiks Šanhajas automobiļu izstādē, kas notiks aprīlī. Zeekr X debijas tirgus būs Ķīna; vēlāk modelis nonāks arī Eiropā.

 

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.
Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tulkot »

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: