Lasīšanas Laiks:3 Minute(-s), 2 Sekunde(-s)

Portāla LA.LV rīcībā nonāca Andreja, viņa mammas Lilijas un dēla Marka foto. Fotogrāfijā iemūžināts mirklis, kad šie cilvēki varēja sarunāties, apspriesties, priecāties un izbaudīt viens otra klātbūtni.

Tagad šāds uzņēmums vairs nepastāvēs ne dzīvē, ne fotogrāfijās, jo Andrejs nomira pirms 36. dzimšanas dienas.
Viņš nomira sešas dienas pēc tam, kad Lilija apglabāja savu meitu, Andreja mātes māsu. Tikai nedēļas laikā šiem cilvēkiem bija jāiztur divas bēres, kuras diemžēl viņi nevar atļauties.

Andreja dēla Kristīnas māte uzņēmās viņa bēru organizēšanu. Pieaugušie gāja katrs savu ceļu. Kristīne, lai gan tagad viņas ģimenē aug pieci bērni, nolēma atbalstīt sava bijušā vīra ģimeni. “Es nevarēju pieļaut, ka sava bērna tēvu apglabā kā bezpajumtnieku. Mēs vēlamies no viņa cienīgi atvadīties.”

Bet bērēm naudas nav, pat zārkam ne.

Kristīne stāstīja, ka viņas meitas Lilijas (red. – Andreja mātes māsas) bēres būtu bijušas neiespējamas bez aizņēmuma, ko ņēmusi nelaiķa ģimene. Daži radinieki pat ieķīlāja savus tālruņus, lai nopirktu ziedus. Viņiem nav līdzekļu, lai sniegtu Andrejam pienācīgu nosūtīšanu.”
Neviens nedomāja, ka Andrejs nomirs slimnīcā. Viņš sūdzējās par galvassāpēm un, tā kā patēvs tajā laikā bija slims, nolēma ārstēties ar medikamentiem, kas. izrakstīja radiniekam.Rezultātā viņam kļuva slikti.Izsaukta ātrā palīdzība un vīrietis steidzami nogādāts slimnīcā.Teica,ka saindējies.Tukuma mediķi izglāba viņa dzīvību.

“Viņš atradās slimnīcā kopš 18. oktobra. Jau 23. oktobrī ārsti viņa stāvokli novērtēja kā stabilu. Ārsti ģimenei stāstīja, ka naktī viņš piecēlās, pats devās uz tualeti, ēda un jautāja, vai mammai nav. sauca.Andrejs apsēdās uz gultas, un “Te arī viņam apstājās sirds. Ārsti 40 minūšu laikā viņu reanimēja, taču dzīvību glābt nespēja.”

Pēc eksperta slēdziena, vīrieša nāvi izraisījusi labās puses pneimonija. Andrejs nomira sava īstā tēva dzimšanas dienā.

Ģimenei nav ne uzkrājumu, ne līdzekļu dēla bērēm. Andreja māte nekur nestrādā, jo ir spiesta rūpēties par savu vīru, kurš ir 1. grupas invalīds. Viņas māte Lilija saņem nelielu pensiju un tikko to iztērēja meitas pavadīšanai. Kristīnai ir jārūpējas arī par savu ģimeni. Apbedīšanas birojs paziņoja summu: vairāk vai mazāk pieklājīga nosūtīšana izmaksās ne mazāk kā 1200 eiro.

Kristīna sazinājās ar VSAA, cerot saņemt līdzekļus bērēm, taču viņi atteicās izsniegt apbedīšanas pabalstu, jo mirušais 36 mēnešu laikā pirms kļūšanas par bezdarbnieku bija veicis bezdarba apdrošināšanas iemaksas mazāk nekā 12 mēnešus.

“Rakt kapu – 135 eiro, apglabāt – 135 eiro, ģērbties – 75 eiro. Ja nepieciešams, esmu gatava ģērbties pati, kopā ar mammu, lai tikai ietaupītu naudu. Viens no maniem draugiem brīvprātīgi pieteicās apmaksāt priestera dievkalpojumi Cilvēki saziedoja nedaudz vairāk par 100 eiro Mums nav naudas pat lētākajam zārkam šobrīd, kas maksā ap divsimt eiro,” par izmaksām šokēta stāsta Kristīna.

Viņa saka atklāti: “Andrejs nebija priekšzīmīgs pilsonis. Viņš tikai 3.septembrī tika atbrīvots no cietuma, kur izcieta sodu par huligānismu. Bet viņš sāka jaunu dzīvi, gribēja dzīvot savādāk. Viņš atrada dzīves draugu un gribēja. palīdzēt audzināt bērnus.Viņš bija labs tēvs arī manam dēlam.Un tagad esmu uzņēmusies atbildību par viņa apbedīšanu.Uz Jelgavu atbrauks apbedīšanas birojs,kura bija ar mieru izdarīt labvēlību un piekrita sniegt labvēlību. , paņems līķi un piektdien varēšu apbedīt Ozoliņa kapos Tukumā.Sociālie dienesti ieteica atteikties no līķa un tad varētu kremēt Andreju vai apbedīt kā bomzi.Bet gribam atvadīties no viņa!”

Sarunas laikā kāda sieviete veikalā meklēja kreklu un zeķes, lai viņas dēla tēvs bērēs izskatītos pieklājīgi, taču šiem cilvēkiem nav naudas pašām bērēm.

PAPILDINĀJUMS : parādījās informācija, ka šodien miris arī Andreja tēvs.

Nupat žurnālisti saņēmuši ziņas, ka diemžēl šodien miris arī bojāgājušā Andreja tēvs. Piekļūstot portālam, Kristīna skumju dēļ nevarēja runāt. Šajā ģimenē patiešām sākās “nāves sērija”… vienas nedēļas laikā nomira trīs cilvēki. Neizprotamas bēdas. Kristīna ir izmisusi.

Ja vēlaties palīdzēt ģimenei, kas nonākusi ļoti sarežģītā situācijā, varat pārskaitīt naudu uz zemāk norādīto kontu:

Kristīne Pētersone

LV20UNLA0055001328833

26 thoughts on “Ģimenē nedēļas laikā nomira trīs cilvēki. Cilvēki ir spiesti lūgt palīdzību

  1. Wow, superb weblog structure! How lengthy have you ever been blogging for?
    you make running a blog look easy. The entire glance of your site is
    magnificent, as well as the content material! You can see similar
    here dobry sklep

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Nosaukts gāzes vada plīsuma iemesls Baltijas jūras dzelmē Previous post Nosaukts gāzes vada plīsuma iemesls Baltijas jūras dzelmē
Valsts policija piedalījusies vērienīgā starptautiskā operācijā bīstamu kibernoziedznieku apturēšanai Next post Valsts policija piedalījusies vērienīgā starptautiskā operācijā bīstamu kibernoziedznieku apturēšanai