Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 42 Sekunde(-s)

Sestās paaudzes muskuļautomobiļu ražošana tiks pārtraukta 2024. gada janvārī, taču to nosaukums saglabāsies.

“Sestais” Chevrolet Camaro debitēja 2015. gadā, un 2019. gadā izskanēja baumas, ka septītās paaudzes nebūs – insaideri pastāstīja, ka inženieru komanda, kas strādāja pie Camaro, ir izformējusies un muskuļauto ražošana beigsies 2023. gadā. 2020. gadā GM vadība nolēma pagarināt Camaro ražošanu vēl uz vienu, 2024. modeļa gadu, tas noteikti būs pēdējais un ļoti īss: nākamajā vasarā GM laidīs klajā atvadu Chevrolet Camaro Collector’s Edition RS, SS un ZL1 modifikācijās (tā ir top versija ar 659 ZS kompresoru V8), 2024. gada janvārī Lansingas (Mičiganas štats) rūpnīcā tiks ražoti pēdējie kādreiz ļoti populārā modeļa eksemplāri.

Chevrolet Camaro pirmo reizi tirgū tika laists 1966. gadā, GM to izstrādāja kā atbildi uz Ford ārkārtīgi populāro Mustang, un tā pārdošanas apjomi sasniedza maksimumu 1979. gadā, kad tika pārdoti vairāk nekā 280 000 automobiļu! Mūsdienās par šādu muskuļu automobiļu pieprasījumu var tikai sapņot: sestās paaudzes Camaro 2016. gadā ASV tika pārdoti 72 705 eksemplāri, bet turpmākajos gados pārdošanas apjomi bija daudz pieticīgāki. 2022. gadā Camaro ASV tika pārdoti 24 652 eksemplāri, un tas ievērojami atpalika no saviem galvenajiem konkurentiem: Dodge Challenger tika pārdoti 55 060 eksemplāri, Ford Mustang – 47 566 eksemplāri.

Pašreizējais Dodge Challenger tiks izņemts no ražošanas jau šogad, to aizstās elektriskais muskuļauto. Visilgāk no visiem ar benzīnu darbināmajiem muskuļautomobiļiem būs Ford Mustang, jo tā pašreizējā septītā paaudze debitēja tikai pagājušā gada rudenī. Maz ticams, ka “sestajam” Camaro būs tiešs benzīna pēctecis.

Oficiālajā paziņojumā presei teikts, ka Camaro autosporta karjera turpināsies un ka šī nav pēdējā nodaļa Camaro vēsturē, modeļa nosaukums saglabāsies, taču GM vēl nav gatavs atklāt savus plānus attiecībā uz to. Tomēr iekšējās informācijas avoti jau pagājušajā gadā ir atklājuši: Camaro, tāpat kā Corvette un Escalade, kļūs par neatkarīgiem zīmoliem ar vairākiem modeļiem.

Camaro zīmola ietvaros tiks ražoti vidējas cenas sporta modeļi: elektriskie kupeja un kabriolets ar 2+2 sēdvietām, krosovers ar trīs un piecu durvju virsbūvēm, kā arī sava veida flagmanis – sporta automobilis, kas būs par vienu pakāpi zemāks nekā topošā Corvette C9. Kopumā tas būs interesanti.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Opel Grandland krosovera pēctecis gaidāms 2024. gadā.
Next post Atbalsta aizliegumu tabakas izstrādājumus iegādāties personām, kas jaunākas par 20 gadiem