Grēta Tūnberga arābiem raksturīgajā lakatā atkal publiski nostājas palestīniešu pusē

0
(0)

Šī nav pirmā reize, kad klimata aktīviste Grēta Tūnberga ir paudusi savu nostāju pēc “Hamās” uzbrukuma. Demonstrācijā Amsterdamā zviedriete ir ne tikai tērpusies tradicionālajā palestīniešu lakatiņā. Viņa acīmredzami ar saukli piebalso viedoklim par Izraēlas okupētajām palestīniešu teritorijām.

Zviedru klimata aktīviste Grēta Tūnberga (Greta Thunberg) kārtējo reizi izmantoja klimata demonstrāciju, lai izteiktu atbalstu palestīniešiem. Ap kaklu apvilkusi tradicionālo melnbalto palestīniešu lakatu, viņa tiešraidē translētā mītiņā Amsterdamā sacīja, ka klimata aizsardzības kustībai ir pienākums

“ieklausīties to cilvēku balsīs, kuri ir apspiesti un kuri cīnās par mieru un taisnīgumu”.

Grēta Tūnberga klimata aktīvistu demonstrācijā Amsterdamā
Grēta Tūnberga klimata aktīvistu demonstrācijā Amsterdamā Foto: SIPA/Scanpix

Pēc tam Tūnberga nodeva mikrofonu sievietei, kura arī bija tērpusies palestīniešu lakatiņā, un apgalvoja, ka Izraēla

“veic genocīdu manā valstī”. Izraēla apzināti uzbrūk slimnīcām un civiliedzīvotājiem,

teica sieviete. Daudzi pasākuma dalībnieki sašutuma pilni reaģēja uz apsūdzībām. Kāds vīrietis uzskrēja uz skatuves kameru priekšā un mikrofonā iesaucās: “Es ierados šeit uz klimata demonstrāciju, nevis uzklausīt politiskus uzskatus.”

Pēc tam Tūnbergs aicināja klātesošos saglabāt mieru un vairākas reizes skandēja: “Okupētajā zemē nav klimata taisnīguma.” Viņa nepārprotami atsaucās uz Izraēlas okupētajām palestīniešu teritorijām. Pēc līdzīgas akcijas pagājušajā mēnesī Tūnberga jau tika kritizēta par to, ka pat nepieminēja Izraēlas upurus “Hamās” slaktiņā 7. oktobrī, kurā gāja bojā aptuveni 1200 cilvēku.

Saskaņā ar organizatoru sniegto informāciju klimata demonstrācijā piedalījās aptuveni 85 000 cilvēku, tādējādi tā bija līdz šim lielākā šāda veida demonstrācija Nīderlandē. Gājienu organizēja tādas klimata un vides aizsardzības grupas kā “Extinction Rebellion”, “Fridays for Future”, “Oxfam” un “Greenpeace”. Kopīgā paziņojumā tās uzsvēra, cik svarīgas ir 22. novembrī gaidāmās parlamenta vēlēšanas. Tās ir “līdz šim svarīgākās” klimata aizsardzības jomā.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »