Grieķija ir gatava nodot savas pretgaisa aizsardzības sistēmas S-300 Ukrainas bruņotajiem spēkiem, bet vēlas, lai ASV tai pretī nodod sistēmas Patriot

author
0 minutes, 56 seconds Read

Saskaņā ar plašsaziņas līdzekļu ziņām Grieķija ir gatava nodot savas pretgaisa aizsardzības sistēmas S-300 Ukrainas bruņotajiem spēkiem.

Kas ir zināms
Saskaņā ar valsts aizsardzības ministra teikto Grieķija ir gatava atteikties no Krievijas pretgaisa raķešu sistēmām un aizvākt tās no Krētas salas, taču ar nosacījumu, ka ASV piegādās tai Patriot SAM. Grieķija ir gatava arī izņemt no aprites Tor-M1 un Osa SAM saskaņā ar šādu sistēmu. Grieķi šos SAM izmanto jau kopš 90. gadiem. Starp citu, Grieķijai kopumā ir aptuveni divas S-300PMU-1 (S-300PM eksporta versija) divīzijas.

Tiem, kas nav informēti
S-300 ir padomju/Krievijas vidēja darbības rādiusa zeme-gaiss raķešu sistēmu grupa. Sistēmas ar indeksu S-300PT sērijveida ražošana sākās 1975. gadā. Sistēmas izmēģinājumi tika pabeigti 1978. gadā, un 1979. gadā pirmais S-300 pulks tika nodots kaujas dienestā. Maksimālais sistēmas darbības rādiuss ir 300 km (atkarībā no modifikācijas).

Avots: primenews

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: