Grupveida bērna piekaušana Rīgā – policijas komentāri

Loading

Piektdien, 5. maijā, pulksten 19.32 Valsts policija saņēma izsaukumu no kāda vīrieša no Rīgas Imantas novada, jo pie skolas stadiona atradās vairāki nepilngadīgie ar nažiem. Ņemot vērā notikuma raksturu un iespējamo apdraudējumu, uz notikuma vietu nekavējoties steidzās Valsts policijas speciālo uzdevumu bataljona ekipāža. Pēc dažām minūtēm tika saņemts zvans no kādas sievietes, kura ziņoja, ka viņas dzīvoklī slēpjas jaunieši, kurus citi jaunieši vajā ar nažiem.

“To darot, divas ekipāžas tika norīkotas uz divām vietām – sākotnēji reaģējot uz iespējamiem draudiem, pēc vairāk nekā desmit minūtēm SPN bataljons jau atradās skolas teritorijā un pēc tam meža masīvā, meklējot jauniešus. Tajā pašā laikā Valsts policijas Rīgas Pārdaugavas pārvaldes brigāde devās uz sievietes dzīvokli, kur ieradās 40 minūšu laikā.

Varam apstiprināt, ka šajā laikā no sievietes tika saņemts vēl viens zvans par tālāko notikuma gaitu, precizētā informācija tika nodota ieradušajām ekipāžām. Turklāt Valsts policijas dežurants ap plkst. 19.52 atkal sazinājās ar sievieti, informējot viņu, ka policijas brigāde ir ceļā uz dzīvokli, un precizēja dažas detaļas par notikušo un iesaistītajām personām.

Cietušā jaunieša tēvs Imantas meža rajonā aizturēja vienu no iespējamajiem vainīgajiem pirms policijas ierašanās. Policija ir identificējusi gandrīz visus incidentā iesaistītos jauniešus, kuri ir 13 gadus veci. Pašlaik mēs strādājam ar jauniešiem un viņu vecākiem, skaidrojot katras iesaistītās personas lomu un atbildību. Ņemot vērā, ka viņi ir jaunāki par 14 gadiem, uz viņiem neattiecas likums un viņi nav atbildīgi.

Par 5. maijā notikušo jau ir ierosināta krimināllieta pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas – par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa vai ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam. Ir nozīmēta ekspertīze, lai noteiktu cietušā jaunieša miesas bojājumu smagumu. Ir konfiscētas arī cietušā mantas.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka konflikts izcēlās tāpēc, ka bērniem iepriekš bija radušās nesaskaņas, un konflikts bija personiska rakstura. Policijas rīcībā esošie fakti neliecina, ka jauniešu grupa būtu apdraudējusi citus apkaimes iedzīvotājus, jo tas bija konkrēts savstarpējs konflikts. Valsts policija nekādā gadījumā nepieņem nekāda veida vardarbību un to necietīs. Šobrīd, sākotnēji izvērtējot policijas darbinieku reakciju un rīcību, pārkāpumi nav saskatāmi, taču, lai pārliecinātos, ka viss ir noticis profesionāli un pareizi, policija ir uzsākusi izmeklēšanu.

Notiek aktīvs un rūpīgs darbs, lai izmeklētu šo gadījumu, noskaidrotu apstākļus un visu iesaistīto personu lomu, kā arī šādas rīcības cēloņus un iemeslus. Vienlaikus tiek vērsta uzmanība uz to, ka šis gadījums liecina, ka sekas ir jārisina no jauna. Šis gadījums parāda nepilngadīgas jaunatnes izpausmes, kurām savlaicīgi netika pievērsta uzmanība vai kurām netika pievērsta uzmanība. Vecāki tiek aicināti pievērst uzmanību savām atvasēm un viņu darbībām gan ikdienā, gan internetā, tostarp sadarbojoties ar izglītības iestādēm.

Valsts policija arī aicina sabiedrību un plašsaziņas līdzekļus nedarīt no tā pāri – par laimi, neviens no deviņdesmitgadniekiem nav atgriezies noziedzīgu izpausmju kategorijā un vairs to nedarīs. Visai sabiedrībai kopumā ir jāpadomā par vardarbības uzvedību un cēloņiem, tostarp nepilngadīgo vidū. Tas ir sabiedrības un atbildīgo institūciju kopīgs darbs visās jomās – labklājības, iekšlietu, tieslietu un izglītības -, lai panāktu vispārēju vardarbības samazināšanos sabiedrībā,” norāda policija.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.
Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tulkot »

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: