Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 30 Sekunde(-s)

Sestdien Rīgā, laukumā pie Kongresu nama, notika humānās palīdzības konvojs, kurā bija trīs lieli mikroautobusi, piekrauti ar dažādām precēm, ziņo Latvijas ukraiņu konfederācija “HIVE”.

Kravas ir iesaiņotas, un Latvijas ukraiņu konfederācija “HIVE” tās nogādās Ukrainas aizstāvjiem.

Kravā ietilpst pārtika un silti pledi iekšzemē pārvietotajiem cilvēkiem, kas bēg no Krievijas okupētajām teritorijām. Mikroautobusos Ukrainas bruņoto spēku karavīriem tiks nogādāti pārtikas konservi un maltīšu komplekti, kas ir aprīkoti ar pašsildīšanos, kas ir liels palīgs tiem, kuri šobrīd atrodas tranšejās, kaujas laukos, Bahmutas virzienā. Pianists Andrejs Osokins rūpējas par brokastu nodrošināšanu.

Ukrainas vēstniecības vadītāja pienākumu izpildītājs Jurijs Zaharčuks uzsvēra, ka Latvija ir pārliecinošs līderis atbalsta ziņā Ukrainai – palīdzības apjoms drīzumā sasniegs 1% no iekšzemes kopprodukta. Savukārt nevalstiskās organizācijas, uzņēmumi un privātpersonas gada laikā ir ziedojušas 38 miljonus eiro.

“Vārds “paldies” no Ukrainas puses tiek lietots ļoti bieži, bet mēs tajā iekļaujam visdziļāko un milzīgāko pateicību,” sacīja Zaharčuks, novērtējot, ka tie, kas jau ir tik daudz palīdzējuši, nāk ar jaunām iniciatīvām un jautājumiem, kā vēl varētu atbalstīt Ukrainas cīņu pret Krievijas iebrucējiem.

Konvojā ir arī vairāki militārpersonām paredzēti transportlīdzekļi. Divas apvidus automašīnas un divas dronu sistēmas Atlas Pro tiks nosūtītas 72. brigādei. Šie droni ir iegādāti par Ziedot.lv labdarības fonda līdzekļiem, kuru Ralfs Eilands aicināja dāvināt bezpilota lidaparātu Bayraktar.

“Latvieši nav noguruši palīdzēt Ukrainai, viņi turpina ziedot. Ir mēneši, kad, iespējams, lielo komunālo maksājumu ietekmē ziedojumu ir mazāk, bet kopumā – Latvija turpina ziedot,” uzsver Ziedot.lv vadītāja Ruta Dimanta.

Vēl viens pikaps, ko nodrošināja biedrība Agendum (Twitter konvojs), nonāks pie 36. brigādes jūras kājniekiem, kuri aizstāv rūpnīcu “Azovstaļ” joprojām okupētajā Mariupolē.

Pateicoties biedrībai “Tavi draugi”, vietējā transportlīdzeklī tika iekrautas bezdūmu sveces, maskēšanās tīkli un adītas vilnas zeķes Ukrainas aizstāvjiem. Savukārt, pateicoties uzņēmumam Latvijas finieris, kas atbalsta HIVE, uz Ukrainu tiks nosūtītas degvielas kannas, drons, riepas ar bezceļu protektoru, kā arī uzņēmums nodrošina visu nepieciešamo ceļojumam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tuvākajās stundās gaidāma stipra snigšana, spēkā oranžais brīdinājums Previous post Tuvākajās stundās gaidāma stipra snigšana, spēkā oranžais brīdinājums
ASV bankrotē Silicon Valley – lielākais banku sabrukums kopš 2008. gada. Daži analītiķi jau runā par “globālās krīzes atbalsīm” Next post ASV bankrotē Silicon Valley – lielākais banku sabrukums kopš 2008. gada. Daži analītiķi jau runā par “globālās krīzes atbalsīm”