Lasīšanas Laiks:3 Minute(-s), 3 Sekunde(-s)

Šodien, 25. decembrī, pirmajos Ziemassvētkos, Rīgā plānoti vairāki pasākumi, informēja Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļa.

No plkst.13 līdz 16, Rīgas Lutera baznīcas teritorijā, notiks koncerts uz āra skatuves. Koncertā uzstāsies Anete Kozlovska, Kristaps Vanadziņš, kamerkoris “MoonBeams”, Linda Naudiņa u. c.. Paredzēts tirdziņš, foto stūrītis, kafejnīca, labo domu un pateicību vieta klusumā, bet plkst.16 uz baznīcas pulksteņa vecās ciparnīcas tiks iedegta pirmā no 12 Svēto nakšu svecēm.

Tikmēr plkst.15 Lielajā ģildē izskanēs Rīgas kamerkora “Ave Sol” spilgta laicīgās Ziemassvētku mūzikas programma “Ziemassvētku noskaņa”, kas aptver dažādus skatījumus uz Ziemassvētku tradīciju vairāk nekā simts gadu garumā, kā arī jaundarba pirmatskaņojumu – Jāņa Ķirša “Ziemassvētku kantāte”.

Noslēdzot Pirmo Ziemassvētku muzikālo programmu, plkst.23 Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā izskanēs koncerts “Es paliku”.

26.decembrī, Otrajos Ziemassvētkos, no plkst.13 līdz 16, Rīgas Lutera baznīcas teritorijā, darbosies tirdziņš, foto stūrītis, kafejnīca, labo domu un pateicību vieta klusumā, bet plkst.16 uz baznīcas pulksteņa vecās ciparnīcas tiks iedegta otrā no 12 Svēto nakšu svecēm.

No plkst.16 līdz 17 Kultūras centra “Imanta” Lielajā zālē klausītājus priecēs Marijas Naumovas Ziemassvētku koncerts “Gavilējiet, zvaigznes!”, tikmēr plkst.16 VEF Kultūras pils Kamerzālē skanēs koncerts “Kad leduspuķes zied” krievu tautas mūzikas instrumentu ansambļa “Sadko” pavadībā.

Turpinās darboties arī svētku tirdziņi Esplanādē, Doma laukumā un Vidzemes tirgū.

Līdz februārim Rīgas bulvāri un parki, pilsētas klusais centrs un vecpilsēta būs ietērpti gaismas rotā, pārvēršot pilsētvidi maģiskā gaismas piedzīvojumā. Pilsētas kanālmalas apstādījumos, līdzīgi kā pērn izstaigājama “Ziemassvētku gaismas taka”, kurā rīdzinieku iemīļotajam mēnestiņam šogad pievienojušās pavadones – 10 dzirkstošas zvaigznītes.

Līdz pat 26.decembrim Vērmanes dārzā darbosies “Saulgriežu skapis”, kurā imitējot zvaigžņoto debess jumu, var sadzirdēt nākotnes pareģojumus, ticējumus, novēlējumus un gūt iedvesmu nākamajam gadam

Mazsalacā daudzveidīgos pasākumos varēs svinēt Ziemassvētkus

Šodien Valmieras novada Mazsalacā daudzveidīgos pasākumos varēs svinēt Ziemassvētkus, informēja pašvaldībā.

No plkst.12 līdz 16 kafejnīcā “Būda” varēs satikt Ziemassvētku vecīti un rūķi. Savukārt no plkst.18 līdz 20 varēs brīnīties par gaismas trikiem un eksperimentiem, ko demonstrēs astronoms, fizikas fans Aivis Meijers.

No plkst.14 līdz 20 Mazsalacas Amatu mājā varēs apskatīt un iedvesmoties no meistaru darbiem, kā arī iespēja iegādāties Ziemassvētku dāvanas, ko sarūpējuši Mazsalacas tautas daiļamata meistari.

No plkst.15 līdz 20 Saieta un Tirgus laukumos norisināsies Ziemassvētku gardumu tirdziņš.

Plkst.16 Mazsalacas Sv. Annas Evaņģēliski luteriskajā baznīcā koncertēs Mazsalacas Kultūras centra jauktais koris “Salaca”, diriģente Arta Zunde, kormeistars Gatis Burvis. Plkst.17 uzstāsies Uģis Prauliņš un kamerkora “DeCoro” grupa.

Plkst.20 Mazsalacas Kultūras centrā notiks Čipša un Dullā Ziemassvētku koncerts.

Svētku organizatori aicina doties tur, kur vedīs sveču liesmiņu ceļš. Svētku programmā gaidāmi vēl citi pārsteigumi, jo Ziemassvētkiem piestāv brīnumi.

Daugavpilī Ziemassvētkus varēs svinēt Inženieru arsenāla pagalmā

Daugavpils Inženieru arsenāla pagalmā atvērta Ziemassvētku vecīša rezidence, kur šodien un rīt, 26.decembrī, varēs svinēt Ziemassvētkus, aģentūru LETA informēja Daugavpils pašvaldībā.

25.decembrī plkst.14 Ziemassvētku svinības Inženieru arsenāla pagalmā sāksies ar spēlēm un tradicionālajām rotaļām. Vēlāk ieradīsies arī Ziemassvētku vecītis, lai sveiktu pilsētas iedzīvotājus un viesus. Svētku koncertā populārākos Ziemassvētku hītus ģitāras pavadījumā izpildīs Lidija Breska, bet vakarā ikvienam būs iespēja ļauties deju ritmiem kopā ar DJ Bogdan Brothers.

Arī 26.decembrī apmeklētāji varēs spēlēt dažādas spēles un iet rotaļās, satikt Ziemassvētku vecīti un baudīt ziemas diskotēku.

Savukārt abas dienas apmeklētāji varēs palutināt sevi ar karstiem dzērieniem un uzkodām pie vietējiem ēdināšanas uzņēmumiem.

Viena no Ziemassvētku tradīcijām ir iešana ķekatās jeb maskošanās, un Ziemassvētku vecītis sagatavojis īpašu pārsteigumu tiem lielajiem un mazajiem apmeklētājiem, kuri šodien un rīt Ziemassvētku vecīša rezidencē ieradīsies maskās.

Pašvaldība atgādina, ka šodien un rīt Daugavpils Tehnikas un industriālā dizaina centra “Inženieru arsenāls” iekštelpu ekspozīcijas apmeklētājiem būs slēgtas. Savukārt Ziemassvētku vecīša rezidence centra pagalmā darbosies līdz pat 8.janvārim. Rezidence apmeklētājiem slēgta 31.decembrī, kā arī 1.janvārī un 2.janvārī.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Pirmdienas horoskops: 25. decembris
Next post Dzemdību namā grūtniecēm vairs nav pieejama valsts apmaksāta vakcinācija pret gripu