Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 40 Sekunde(-s)

Igaunijas Aizsardzības ministrija paziņojusi par lēmumu izveidot aizsardzības rūpniecības parku munīcijas ražošanai. Šajā iecerē ir ieinteresēti gan vietējie, gan ārvalstu uzņēmēji.

Pēc atvaļinātā Aizsardzības spēku pulkveža Hannesa Toomsalu teiktā, situācija pasaulē liek NATO valstīm rūpēties par munīcijas krājumu palielināšanu, sestdien vēsta Igaunijas sabiedriskās televīzijas raidījums “Aktuālā kamera”.

“Globālā ieroču rūpniecība tam nav gatava. Fabrikas stāv, tās ir jāiedarbina. Francija pirms dažām dienām paziņoja par vienas šādas rūpnīcas darbības uzsākšanu. Bet Eiropas Savienības lielais solījums nosūtīt Ukrainai miljonu šāviņu tā arī netika izpildīts, tika nosūtīti 260 tūkstoši. Eiropas munīcijas noliktavas stāv gandrīz tukšas. Es īsti nesaprotu, ko visi gaida,” sacīja Toomsalu.

Igaunijas Aizsardzības ministrija ir paziņojusi par plānu izveidot aizsardzības rūpniecības parku munīcijas ražošanai. Pašlaik tiek apsvērtas vietas, kur to varētu būvēt. Kā potenciālās vietas ir izraudzītas teritorijas, kas atrodas Lääne-Harju, Rakveres, Viru-Nigula, Liuganuse un Pērnavas pašvaldībās.

Aizsardzības ministrija ir izvēlējusies piecas potenciālās vietas aizsardzības industriālā parka būvniecībai.

“Valdība ir nolēmusi izveidot aizsardzības industriālo parku. Mēs redzam, ka tas būs nepieciešams galvenokārt munīcijas ražošanai. Parks ietver arī bīstamās zonas, kas nepieciešamas sprāgstvielu un sprādzienbīstamu materiālu apstrādei. Ja viss noritēs veiksmīgi, divu līdz divarpus gadu laikā mēs varēsim parku sagatavot un tajā jau varēsim sākt darbību,” sacīja Aizsardzības ministrijas padomnieks aizsardzības rūpniecības jautājumos Indreks Sirps.

Viņš piebilda, ka karš Ukrainā ir parādījis, ka munīcija ir nepieciešama, lai NATO dalībvalstis būtu kaujas gatavībā.

“Parkā būs iespējams ražot patronas, artilērijas lādiņus un mīnas. Tur ir pietiekami daudz bīstamo zonu, lai tās ražotu. Ko tieši tur ražos, lems uzņēmums, kas sāks tur darboties. Bet mēs uzskatām, ka tai jābūt tādai nozarei, kas spēj eksportēt. Ražot munīciju tikai Igaunijas tirgum nav rentabli,” sacīja Sirps.

Lai nodrošinātu šo noteiktību, ražošanas vietas varētu piedāvāt tirgū jau atzītiem uzņēmumiem, kas paplašinātu savu darbību Igaunijā.

“Mēs jau esam sazinājušies gan ar Igaunijas, gan ārvalstu uzņēmumiem. Interese ir gan šeit, gan tur. Jau 2, 3, 4 uzņēmumi mums ir konkrētāk izklāstījuši savus plānus. Šīs sarunas turpinās. Esam runājuši par munīcijas, čaulu un mīnu ražošanu. Bet konkrētus uzņēmumus es pagaidām nenosaukšu,” sacīja Sirps.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Latvijā arvien lielākā daudzumā nelegāli ieved naudu
Next post Kādi laikapstākļi gaidāmi svētdien?