Lasīšanas Laiks:56 Sekunde(-s)

Pēdējo divu nedēļu laikā Latviju ir apmeklējušas divas augsta ranga Igaunijas amatpersonas. Vizītes atklāja saspīlējumu starp valstīm pasta nozarē. Kaimiņvalsts amatpersonas ir neizpratnē par to, kāpēc Latvija turpina sūtīt e-komercijas sūtījumus no Ķīnas uz Baltkrieviju, kas ir Kremļa sabiedrotā, ziņo TV3 Ziņas.

Pagājušajā nedēļā Latvijā ar uzņēmēju delegāciju viesojās Igaunijas prezidents Alars Karis. Neoficiālajās sarunās tika paustas bažas par valsts uzņēmumu Latvijas Pasts, kas pretēji citu reģiona uzņēmēju kopējai nostājai turpina tranzītā sūtīt komerciālas pakas no Ķīnas uz Baltkrieviju.

Latvijas Pasts Latvijas plašsaziņas līdzekļiem apliecināja, ka pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā visa komerciālā sadarbība ar agresorvalsti un Baltkrieviju ir pārtraukta.

To pašu paziņoja arī Igaunijas pasta operators Omniva, uzsverot, ka pagājušā gada martā tika panākta vienošanās ar citām pierobežas valstīm par to, ka ar Krieviju un Baltkrieviju tiks saglabāti tikai universālie pasta pakalpojumi saskaņā ar starptautiskajām saistībām, piemēram, vēstuļu nosūtīšana.

Omniva komentēja: “Mēs ceram, ka kopā ar Latvijas Pastu spēsim aizstāvēt savas demokrātiskās vērtības un neatbalstīt komerciālas piegādes uz Baltkrieviju un Krieviju.

Pats Latvijas Pasts savu kaimiņu rīcību skaidro ar konkurences, nevis morāles apsvērumiem, paskaidrojot, ka attiecīgās preces ir jāpiegādā saņēmējam.

Video: TV3 Ziņas raidījuma ieraksts

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Igaunijas mežos atrasti aptuveni divi tūkstoši nesprāgušu aviācijas bumbu
Next post Pensijas Latvijā gada laikā palielinātas par 57 eiro