Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 7 Sekunde(-s)

Pagājušajā nedēļā Sāreveres (Tūri pašvaldība, Jervamā, Igaunija) attīrīšanas operācijas laikā Glābšanas departamenta spridzināšanas komanda un Aizsardzības spēku atmīnēšanas centra speciālisti atrada 2500 nesprāgušu aviācijas bumbu, raksta Rus.Postimees.

“Informācija bija jāsavāc iepriekš, strādājot ar vēstures arhīviem, veicot teritorijas izlūkošanu, veicot izmēģinājuma izrakumus un koordinējot darbu ar attiecīgajām struktūrvienībām,” sacīja Aizsardzības spēku atmīnēšanas centra feldšeris Mario Maripuuu.

Saskaņā ar Nacionālā arhīva datiem gandrīz tajā pašā vietā, kur spridzinātāji operācijas laikā atrada 2500 lādiņu, atradās aviācijas bumbu noliktava.

“Netālu, otrpus šosejas, atradās vācu lidlauks, un krievu vienība bija atbildīga par aviācijas bumbu iznīcināšanu pēc to aizbraukšanas. Pagājušā gada oktobrī izmēģinājuma izrakumos mēs atradām vairāk nekā 60 sprāgstvielu, ziemā izcirsām krūmus un šonedēļ ar metāla detektoru un smagās tehnikas palīdzību spējām apsargāt šo teritoriju,” piebilda Maripuuu.

Iztīrītā teritorija atrodas Järvamaa profesionālās apmācības centra teritorijā. Lai gan meža teritorija, kurā notika operācija, netiek aktīvi izmantota, vecās sprāgstvielas joprojām radīja apdraudējumu.

“Mālainā augsne, šķiet, ir saglabājusi šīs aviobumbas, kas šeit tika neuzmanīgi iznīcinātas gandrīz pirms 80 gadiem. Gan virskārta, uz kuras var saskatīt, piemēram, rūpnīcas marķējumu un izgatavošanas gadu, gan spridzekļu iekšpusē esošā sprāgstošā viela, kas spēj eksplodēt vēl šodien, ir ļoti labi saglabājusies,” skaidroja Maripuuu.

Atrastās aviācijas bumbas tiks iznīcinātas Aizsardzības spēku centrālajā poligonā.

Spridzinātāju komanda atgādina, ka atrastai sprāgstīgajai ierīcei nedrīkst pieskarties. No tās ir jāattālinās un pēc tam jāzvana uz tālruni 112.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Krāslavā atrastas vismaz 200 beigtas kaijas; PVD veic pārbaudi
Next post Igaunija ir sašutusi: kāpēc Latvijas Pasts sūta pakas uz Baltkrieviju?