Īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi pa reģionālajiem ceļiem Rēzeknes apkārtnē

0
(0)

Šodien plkst.12.30 daudzviet līst, arī sasalstošs lietus, un īpaši apgrūtināti braukšanas apstākļi ir pa reģionālās un vietējās nozīmes autoceļiem Rēzekne apkārtnē, aģentūru LETA informēja VSIA “Latvijas valsts ceļi” (LVC) pārstāvji.

Šodien pusdienlaikā ap plkst.12.30 daudzviet līst, arī sasalstošs lietus, lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 79 VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” ziemas dienesta tehnikas vienības.

Savukārt, dodoties svētku brīvdienās no pilsētām uz laukiem, autovadītājiem jārēķinās, ka atkušņa un nokrišņu dēļ grants ceļi, kurus ziemā uztur ar piebraukta sniega kārtu, visā valsts teritorijā saglabāsies ļoti slideni. LVC aicina izvēlēties autoceļa seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu, distanci un braukšanas stilu. Ļoti uzmanīgiem šādos laika apstākļos ir jābūt arī gājējiem un velosipēdistiem.

Grants ceļu kaisīšana ar pretslīdes materiāliem vai rievošana šādos laikapstākļos ir neefektīva, jo kūstošais sniegs un lietus noskalo smiltis no ceļa, bet rievojums izkūst. Tiem, kuri ikdienā pārvietojas pa šādiem autoceļiem, ir jābūt gataviem ziemas braukšanas apstākļiem, tai skaitā atkusnī, un atbilstoši jāaprīko transporta līdzekļi, nepieciešamības gadījumā lietojot riepas ar radzēm.

Ceļiem ar grants segumu lielākoties ir C uzturēšanas klase, un Ministru kabineta (MK) noteikumi neparedz šo ceļu kaisīšanu un rievošanu visā garumā, bet tikai bīstamos posmus. LVC reģionālās nodaļas pastāvīgi seko līdzi grants autoceļu stāvoklim un atbilstoši autoceļu uzturēšanas klasei veiktajiem uzturēšanas darbiem. Ņemot vērā pašvaldības lūgumu, LVC reģionālā nodaļa var uzdot ceļu uzturētājiem veikt ziemas uzturēšanas darbus uz C klases ceļiem arī citos posmos.

Prognozes liecina, atkusnis un lietus turpināsies arī pēc gadu mijas. Temperatūrai ilgstoši saglabājoties virs nulles, pakāpeniski atkusīs ceļa virskārta un var iestāties šķīdonis.

Par apgrūtinātiem braukšanas apstākļiem vai citiem ar satiksmi un ceļu stāvokli saistītiem novērojumiem LVC aicina informēt, zvanot pa diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, kā arī uzņēmuma kontos sociālās saziņas tīklos “Twitter” un “Facebook”.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »