Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 5 Sekunde(-s)

Izraēla ir piedāvājusi vismaz vienas nedēļas pauzi Gazas joslā notiekošajā karadarbībā pret grupējumu “Hamās”, piedaloties sarunās par jaunu ķīlnieku atbrīvošanu no “Hamās” gūsta Gazas joslā, otrdien vēstīja ziņu portāls “Axios”.

Izraēla sagaida, ka palestīniešu kaujinieku grupējums “Hamās” apmaiņā pret šo pauzi atbrīvos apmēram 40 ķīlniekus, ziņoja “Axios”, atsaucoties uz divām Izraēlas amatpersonām un “informētu avotu”.

Izraēlas priekšlikums par vismaz vienas nedēļas pamieru apmaiņā pret aptuveni 40 gūstekņu atbrīvošanu tika izteikts ar vidutājas Kataras starpniecību, ziņoja “Axios”.

Tiktu atbrīvotas “Hamās” gūstā palikušās sievietes, vīrieši vecumā virs 60 gadiem un citi ķīlnieki, kas ir slimi vai nopietni ievainoti un kuriem steidzami nepieciešama mediķu palīdzība.

Šis ir Izraēlas pirmais priekšlikums, kopš 1.decembra rītā beidzās vienu nedēļu ilgs pamiers Gazas joslā. Šī pamiera laikā “Hamās” atbrīvoja 105 ķīlniekus, savukārt Izraēla atbrīvoja no saviem cietumiem 240 palestīniešus.

Izraēlas prezidents Ichaks Hercogs otrdien bija signalizējis par jaunas pauzes iespējamību Izraēlas un “Hamās” karā, lai sekmētu ķīlnieku atbrīvošanu.

“Izraēla ir gatava vēl vienai humānajai pauzei un papildu humānajai palīdzībai, lai panāktu ķīlnieku atbrīvošanu,” Hercogs sacīja diplomātiem.

Atbilstoši mediju ziņām pirmdien Varšavā Izraēlas izlūkdienesta “Mossad” vadītājs Davids Barnea, ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes direktors Viljams Bērnss un Kataras premjerministrs Abdurrahmans Al Tani runājuši par sarunu atsākšanu ar “Hamās”.

Atbilstoši Izraēlas aplēsēm Gazas joslā joprojām ir 109 Izraēlā sagrābtie ķīlnieki, kā arī vairāku ķīlnieku līķi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Pēdējā notika 1945. gada augustā. Putins liek atjaunot sportistu parādes Sarkanajā laukumā
Next post Latvieši Islandē stāsta par vulkāna izvirdumu