Izstādē “Zinātne Latvijai 2023” varēs iepazīt 12 Latvijas zinātniekus

0
(0)

No šodienas Āgenskalna tirgus apmeklētāji izstādē “Zinātne Latvijai 2023” varēs iepazīt 12 Latvijas zinātniekus, portālu informē Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Komunikācijas nodaļā.

Šodien plkst.15 izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) atklās izstādi “Zinātne Latvijai 2023”, kas Āgenskalna tirgū būs aplūkojama līdz 26.janvārim. IZM veidotais “Zinātne Latvijai” kalendārs un izstāde sesto gadu vēsta par 12 Latvijas un diasporas zinātniekiem un zinātniecēm, kas pārstāv dažādas paaudzes, dažādas zinātnes nozares un zinātniskās institūcijas, tādējādi parādot Latvijas zinātnes spēku un daudzveidību.

Arī šogad tik dažādas zinātnes jomas kā literatūra, ģenētika, materiālzinātne, mūzika, kosmoss, virtuālās realitātes tehnoloģijas, militārā un veterinārā medicīna, bioloģija un fizika izstādē pārstāv 12 zinātnes personības.

Zinātnieku starpā ir molekulārās bioloģijas zinātniece Lielbritānijas uzņēmumā “Laverock Therapeutics” Anna Kļučņika, Eiropas kodolpētījumu organizācijas CERN pētnieks Kristaps Paļski, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Polimērmateriālu institūta pētniece un doktorante Anda Barkāne, Latvijas Universitātes (LU) Cietvielu fizikas institūta vadošais pētnieks Aleksejs Zolotarjovs un vides zinātniskā institūta “BIOR” pētnieks Ēriks Krūze.

Tāpat starp zinātniekiem ir Vidzemes Augstskolas Sociotehnisko sistēmu inženierijas institūta Virtuālās un papildinātās realitātes laboratorijas pētniece Linda Lancere, Rīgas Stradiņa universitātes Militārās medicīnas pētījumu un studiju centra doktorants un pētnieks Kārlis Rācenis, LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta pētniece Zita Kārkla, Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra pētnieks Jānis Stāvusi, LU Ģeodēzijas un ģeoinformātikas institūta vadošā pētniece Inese Vārna, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes Veterinārmedicīnas fakultātes Klīniskā institūta asociētā profesore un vadošā pētniece Līga Kovaļčuka un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra rezidējošais komponists Krists Auznieks.

Izstādes apmeklētāji varēs ne tikai aplūkot fotogrāfes Ivetas Gabaliņas veidotos zinātnieku portretus, bet ar kvadrātkoda palīdzību noskatīties arī trīs minūšu garu video stāstu par katru no pētniekiem un tādējādi tuvāk iepazīt gan zinātnieku, gan viņa pārstāvēto zinātnes nozari.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »