Lasīšanas Laiks:2 Minute(-s), 52 Sekunde(-s)

Japānas valdība piedāvā 1 miljonu jenu (7500 USD) par bērnu ģimenēm, kas pārceļas no Tokijas, lai mēģinātu apturēt iedzīvotāju skaita samazināšanos reģionos.

Saskaņā ar Japānas plašsaziņas līdzekļu ziņojumiem stimuls – dramatisks pieaugums salīdzinājumā ar iepriekšējo pārvietošanas maksu 300 000 jenu apmērā – tiks ieviests aprīlī, kā daļa no oficiāla stimula iedvest dzīvību nīkuļojošajās pilsētās un ciematos.

Lai gan Tokijas iedzīvotāju skaits pirmo reizi samazinājās pagājušajā gadā — šī tendence daļēji ir saistīta ar koronavīrusa pandēmiju, politikas veidotāji uzskata, ka būtu jādara vairāk, lai samazinātu pilsētas iedzīvotāju blīvumu un mudinātu cilvēkus sākt jaunu dzīvi “nemodernajās” valsts daļās skārusi novecošanās, iedzīvotāju skaita samazināšanās un jaunāku cilvēku migrācija uz Tokiju, Osaku un citām lielajām pilsētām.

ilustrācija, kur pāris, fotografējas, priekšā, dēļ, ķiršu, ziedi, pa, Tokyo;  pilsētas Sugamo apkaime, ko iecienījuši vecāki cilvēki;  dzīvokļu kompleksi Dienvidkorejas galvaspilsētā.  Seula.
“Es baidos radīt bērnus”: bailes par vecāku nākotni Japānā un Dienvidkorejā
Lasīt vairāk

Maksājums, kas tiek papildināts ar līdz pat 3 miljoniem jenu, kas jau ir pieejams finansiālajam atbalstam, tiks piedāvāts ģimenēm, kas dzīvo Tokijas 23 “galvenajās” nodaļās, citās metropoles zonās un blakus esošajās piepilsētas zonas prefektūrās Saitamā, Čiba un Kanagava.

Lai saņemtu pabalstus, ģimenēm jāpārvietojas ārpus Tokijas apgabala, lai gan dažas varētu saņemt skaidru naudu, ja pārcelsies uz kalnu apvidiem, kas atrodas pilsētas robežās, vēsta ziņu aģentūra Kyodo, citējot amatpersonas.

Apmēram 1300 pašvaldību — aptuveni 80% no kopējā skaita — ir pievienojušās shēmai, cerot gūt labumu no sabiedrības attieksmes pret dzīves kvalitāti maiņu, kas pandēmijas laikā kļuva arvien straujāka, kad arvien vairāk darbinieku atklāja attālinātā darba priekšrocības.

Ģimenes, kas cer nodrošināt vieglu algas dienu pirms atgriešanās galvaspilsētā, tomēr būs vīlušās. Viņiem ir jādzīvo savās jaunajās mājās vismaz piecus gadus, un vienam mājsaimniecības loceklim ir jāstrādā vai jāplāno atvērt jaunu uzņēmumu. Tiem, kuri izceļas pirms piecu gadu termiņa beigām, nauda būs jāatdod.

Amatpersonas cer, ka piedāvātās dāsnās summas mudinās ģimenes ar bērniem vecumā līdz 18 gadiem atdzīvināt reģionus un mazināt spiedienu uz kosmosu un sabiedriskajiem pakalpojumiem Tokijā, pasaules lielākajā metropolē ar aptuveni 35 miljoniem iedzīvotāju.

Principā ģimenes, kas pārceļas, saņem 1–3 miljonus jenu par vienu mājsaimniecību, ja tās atbilst vienam no trim kritērijiem: nodarbinātība mazā vai vidējā uzņēmumā apgabalā, uz kuru tās pārceļas; turpināt savu veco darbu, izmantojot attālinātu darbu; vai uzsākt uzņēmējdarbību savās jaunajās mājās, vēsta biznesa laikraksts Nikkei. Pēc lielāku maksājumu ieskaitīšanas ģimene ar diviem bērniem varētu pretendēt uz līdz 5 miljoniem jenu.

Puse skaidras naudas nāks no centrālās valdības, bet otru pusi no vietējām pašvaldībām, sacīja Kyodo.

Shēma ir cīnījusies, lai piesaistītu sabiedrības iztēli kopš tās ieviešanas trīs gadus, un atbalsts tika sniegts 1184 ģimenēm 2021. gadā, kad tāldarbs kļuva izplatītāks, salīdzinājumā ar 71 ģimenēm 2019. gadā un 290 ģimenēm 2020. gadā, sacīja Nikkei.

Valdība cer, ka līdz 2027. gadam no Tokijas uz lauku apvidiem būs pārcēlušies 10 000 cilvēku, tā piebilda.

Lai piesaistītu jaunus iedzīvotājus, Japānas izšķērdētās pilsētas un ciemati ir izcēluši lauku dzīves burvību, vieglu piekļuvi bērnu aprūpei un Otari ciemā Nagano prefektūrā — piemērotu vīriešu pieejamību .

Pēdējais mēģinājums atjaunot reģionus notiek Japānas iedzīvotāju skaita samazināšanās laikā.

Saskaņā ar valdības datiem pasaules trešās lielākās ekonomikas iedzīvotāju skaits 2020.–2021. gadā piedzīvoja rekordlielu kritumu – 644 000. Paredzams, ka 2065. gadā tas samazināsies no pašreizējiem 125 miljoniem līdz aptuveni 88 miljoniem, kas ir par 30% kritums 45 gadu laikā.

Lai gan to cilvēku skaits, kas vecāki par 65 gadiem, turpina pieaugt, dzimstība joprojām ir ļoti zema , proti, 1,3 bērni, kas ir krietni zem 2,1, kas nepieciešams, lai uzturētu pašreizējo iedzīvotāju skaitu.

2021. gadā dzimušo skaits sasniedza 811 604 — tas ir mazākais kopš 1899. gada, kad pirmoreiz tika reģistrēti. Turpretim simtgadnieku skaits ir vairāk nekā 90 500, salīdzinot ar tikai 153 1963. gadā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Krievijas un Ukrainas kars isuma tas ko mes zinam iebrukuma 315. diena Previous post Krievijas un Ukrainas karš īsumā: tas, ko mēs zinām iebrukuma 315. dienā
FDA saka ka mazumtirdzniecibas aptiekas tagad var piedavat aborta tabletes Next post FDA saka, ka mazumtirdzniecības aptiekas tagad var piedāvāt aborta tabletes