Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 17 Sekunde(-s)

No šā gada 1. jūlija Latvijā tiks ieviesta obligāta visu kaķu un mājas sesku apzīmēšana mikročipiem un reģistrācija Lauksaimniecības datu centrā (LDC).

Uzreiz pēc likuma pieņemšanas Latvijas Veterinārārstu biedrība norādīja uz šī pasākuma priekšrocībām, jo īpaši: “Ja dzīvnieks pazudīs, pēc mikročipa numura būs iespējams identificēt kaķa īpašnieku, lai dzīvnieku varētu ātri atgriezt mājās”.

Reģistrētajā mikroshēmas numurā jānorāda dzīvnieka īpašnieka kontaktinformācija un informācija par dzīvnieka vakcināciju.

Savukārt lietotāji sociālajos tīklos sūdzas: kopējā mājdzīvnieka – kaķa vai seska – čipēšanas un reģistrācijas cena var izmaksāt aptuveni 50 eiro.

Jauni noteikumi par suņu un kaķu tirdzniecību

Kā jau iepriekš ziņojam, no 1. jūlija sludinājumos par mājdzīvnieku pārdošanu (nodošanu, dāvināšanu u.c.) jānorāda informācija par to izcelsmi, vecumu un veselību – suņiem, kaķiem un mājas seskiem.

Jaunie Ministru kabineta noteikumi nosaka arī minimālo vecumu, no kura drīkst nodot mājdzīvnieku. Piemēram, suns – ne agrāk kā 8 nedēļu vecumā, kaķis – ne agrāk kā 12 nedēļu vecumā.

Dzīvnieku ar ektoparazītiem, hroniskām slimībām, deformācijām vai patoloģijām nedrīkst pārvietot. Šādos gadījumos jaunais dzīvnieka īpašnieks ir rakstiski jāinformē par dzīvnieka veselības stāvokli.

Dzīvnieks jānodod kopā ar tā dokumentiem. Sunim vai kaķim – ar dzīvnieka pasi vai, atsevišķos gadījumos, vakcinācijas apliecību.

Sludinājumā par suņa, kaķa vai seska nodošanu jānorāda šāda informācija:

* dzīvnieka dzimšanas datums vai vecums;

* dzīvnieka šķirni, ko var norādīt tikai tiem dzīvniekiem, kuru ciltsrakstus izsniegusi Lauksaimniecības datu centrā reģistrēta lolojumdzīvnieku audzēšanas organizācija, norādot arī audzētavas vai audzētāja nosaukumu; citiem dzīvniekiem norāda, ka tas ir šķirnes mājas (istabas) dzīvnieks;

* dzīvnieka izcelsmes valsts;

*dzīvnieka veselības stāvoklis: īsa informācija par hroniskām slimībām (ja tādas ir), deformācijām vai patoloģijām;

* dzīvnieka mikročipa numurs.

Svētdienas horoskops: 30. jūnijs Previous post Svētdienas horoskops: 30. jūnijs
Jūlija pirmajā dienā vietām gaidāms lietus Next post Jūlija pirmajā dienā vietām gaidāms lietus