Jaunais Geely un Volvo krosovers: atklāts dizains

Loading

Saskaņā ar jaunāko informāciju pilnīga atklāšana notiks šīs nedēļas beigās, 25. martā. Modelis pārdošanā nonāks šā gada beigās.

Jaunais zīmols Lynk & Co, kas savu vēsturi sāka 2018. gadā, ir Geely un Volvo kopprojekts (Zviedrijas uzņēmums pieder Ķīnas holdinga kompānijai). Par jauna krosovera parādīšanos savā klāstā zīmols paziņoja šā gada februāra sākumā, un tolaik tika publicētas maskēta testa prototipa fotogrāfijas. Tā paša mēneša beigās parādījās pirmais tīzeris, un arī ražotājs apstiprināja nosaukumu – Lynk & Co 08 (iepriekš tas bija pazīstams ar rūpnīcas indeksu DX11). Šī mēneša pirmajā pusē astoņnieks tika atklāts pirmajās oficiālajās fotogrāfijās, un tagad modeļa ārpuse ir pilnībā atklāta.

Lynk & Co 08 būs pirmais krosovers, kura dizains atbilst zīmola jaunajai korporatīvajai identitātei. Jāatzīmē, ka līdzīgs dizains ir redzēts jau agrāk: piemēram, līdzīgus diodiskos gaitas lukturus (svītru formā, kas salocīti nelīdzenā mazajā “h”) jau esam redzējuši topošajā “zaļajā” parketā Zeekr X (arī šis zīmols pieder Geely). Neparastas “astotniekā” būs gaismas: tie ir “stūri”, kas atrodas uz aizmugurējiem spārniem; tos savieno punktveida līnija un divi papildu vertikāli elementi visā piekto durvju platumā.

Spriežot pēc jaunajiem attēliem, modelis ieguvis spīdīgu melnu plastmasas virsbūves apvadi, lielu gaisa ieplūdes atveri priekšpusē, padziļinātus durvju rokturus, melnu jumtu, spoileri aizmugurējo durvju augšdaļā, haizivs spuras antenu, spoguļus uz atsevišķām kājām, ko papildina melns dekors ar zīmola nosaukumu (atrodas vertikāli uz priekšējām durvīm). Uzņēmums norādīja, ka šie elementi mirgo vadītāja sasveicināšanās laikā un tad, kad tiek uzlādēts krosovera akumulators.

Lynk & Co 08 būs virtuāls mērinstrumentu panelis, un priekšējā panelī būs atsevišķs liels skārienjūtīgais informācijas un izklaides sistēmas ekrāns. Kā jau ziņojām šomēnes, par elektroniku ir atbildīga Meizu. Multivides sistēmai būs atbalsts Flyme Auto (kas darbosies kā Android Auto un Apple CarPlay aizstājējs).

Saskaņā ar sākotnējiem ziņojumiem astoņnieks ir balstīts uz modernizētu CMA (Compact Modular Architecture) platformas versiju, ko kopīgi izstrādājuši uzņēmumi Geely un Volvo. Paredzams, ka jaunums ietilps starp Lynk & Co 01 (garums 4549 mm, riteņu bāze 2734 mm) un flagmani – SUV Lynk & Co 09 (attiecīgi 5042 un 2984 mm).

Jaunais krosovers būs pieejams kā uzlādējams hibrīddzinējs: ir zināms, ka to darbinās 1,5 litru turbodzinējs ar četru cilindru benzīna dzinēju, taču pārējo informāciju uzņēmums pagaidām patur noslēpumā. Tāpat joprojām nav informācijas par to, vai modelim būs arī varianti ar parastajiem iekšdedzes dzinējiem.

Paredzams, ka tas pārdošanā vietējā tirgū nonāks šā gada beigās. Lynk & Co 08 cenas tiks atklātas vēlāk.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.
Pievienojies un saņem svarīgākās Latvijas un pasaules ziņas!
Šis ir laiks, kad objektīva informācija par notiekošo ir svarīgāka nekā jebkad agrāk. Mēs jums sniegsim šādas ziņas. Apstipriniet savu vēlmi saņemt ziņas, nospiežot pogu "Pievienojies", un jūs nepalaidīsiet garām svarīgu informāciju par notiekošo Latvijā un pasaulē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Tulkot »

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: