Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 6 Sekunde(-s)

Šonedēļ siltākais laiks Latvijā gaidāms brīvdienās, kad valsts lielākajā daļā termometra stabiņš ēnā pakāpsies līdz +20..+22 grādiem, liecina jaunākās “Global Forecast System” prognozes.

Šonedēļ katra nakts un diena būs nedaudz siltāka par iepriekšējo. Laiks pārsvarā saglabāsies sauss, sauli brīžiem aizsegs mākoņi. Sākot ar nedēļas beigām, pieaugs īslaicīga lietus varbūtība. Pūtīs lēns vējš.

Naktī uz otrdienu un trešdienu gaisa temperatūra vietām valstī vēl noslīdēs nedaudz zem nulles, savukārt nedēļas beigās minimālā temperatūra, visticamāk, būs +6..+11 grādi.

Iespējams, nākamnedēļ laiks kļūs vēl siltāks.

Pastāv izredzes, ka šīs nedēļas izskaņā vai nākamnedēļ Latvijā iestāsies meteoroloģiskā vasara. Tas notiks, ja vidējā gaisa temperatūra piecas diennaktis pēc kārtas nenoslīdēs zem +15 grādiem. Meteoroloģiskā vasara Latvijā parasti sākas jūnijā.

Maija vidū gaidāma vidēji augsta ultravioletā starojuma intensitāte. No saules visvairāk jāsargājas laika periodā no plkst. 12 līdz 15. Bez aizsargkrēma vēlams sauļoties tikai no rīta vai pievakarē.

Lai izvairītos no apdegumiem, kas ir galvenais riska faktors ādas ļaundabīgo audzēju attīstībā, uzsākot sauļošanās sezonu, sākumā saulē drīkst atrasties tikai pavisam neilgu laiku, vēlāk sauļošanās ilgumu var palielināt.

Šonedēļ pieaugs ugunsbīstamība mežos, turpinās sarukt ūdens līmenis upēs un ezeros, bet ūdens pamazām kļūs siltāks. Saskaņā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra datiem pirmdienas rītā ūdens temperatūra vairumā upju un ezeru ir +8..+12 grādi, ūdens temperatūra jūrā svārstās robežās no +4 līdz +11 grādiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Ceturto nakti pēc kārtas pārspēti aukstuma rekordi: Kur naktī bija visaukstāk?
Next post Remontdarbi sākušies 32 valsts ceļu posmos