Jauniem velosipēdistiem un motorolleru vadītājiem ķiveres obligātas – jauni noteikumi, veci ieradumi

No šā gada ķiveres ir obligātas velosipēdistiem līdz 16 gadu vecumam un elektrisko skrejriteņu vadītājiem līdz 17 gadu vecumam. Iepriekš ķiveres bija obligātas līdz 12 gadu vecumam, braucot ar velosipēdu. Šogad par ķiveru nelietošanu tika uzlikti gandrīz 300 administratīvo sodu, kuru kopējā summa ir 15 000 eiro. Par to ziņo portāls Lsm.lv.

Tomēr policisti norāda, ka satiksmes dalībnieki kļūst atbildīgāki, lai gan ir jaunieši, kuri nezina par jaunajiem noteikumiem vai ignorē tos.

Piemēram, viens no gadījumiem, kas fiksēts reidā Valmieras ielās kopā ar Valsts policiju, bija, kad kāds jauns velosipēdists nebija lietojis ķiveri.

  • Kas mums būtu uz galvas ?
  • Ķivere.
  • Līdz kādam vecumam ir jāvalkā ķivere? .
  • Līdz 16 gadu vecumam, manuprāt, pilniem 16 gadiem.
  • Un kur ir tava ķivere?
  • Es tikko nobraucu no kalna.
  • Bet jūs pārvietojaties pa valsts ceļiem.

Likumsargi sacīja, ka jaunieši bieži vien izdomā oriģinālus attaisnojumus ķiveres nelietošanai.

“Meitenes saka, ka tā sabojās matus. Tad viņas bieži saka, ka viņu galva ir saspiesta, bet ķivere ir regulējama,” sacīja policijas pārstāve.

Pusstundu vēlāk trīs bērni tika pamanīti braucam bez ķiverēm.

Policija uzsvēra, ka ne tikai skolām, bet arī vecākiem ir būtiska loma bērnu izglītošanā par likumu.

“Ir sabiedrības daļa, kas saka: “Mammas nebija mājās, un nebija neviena, kas atgādinātu, ka jālieto ķivere”; vai domā: “Es vienkārši braukšu vēl vienu reizi, un neviens mani nepamanīs,” sacīja policijas pārstāve Liene Kaužena.

Kopš šā gada sākuma ķiveres ir obligātas velosipēdistiem līdz 16 gadu vecumam un elektrisko skrejriteņu vadītājiem līdz 17 gadu vecumam.

Šī gada septiņos mēnešos piemēroti 276 administratīvie sodi elektrisko skrejriteņu un velosipēdu vadītājiem. No tiem 108 gadījumos autovadītāji bija alkohola reibumā, 15 gadījumos netika lietota ķivere, 22 gadījumos autovadītājiem nebija vadītāja apliecības, kā arī tika fiksēti citi pārkāpumi.

“Salīdzinot ar iepriekšējiem četriem gadiem, ķiveru lietošanas statistika ir aptuveni tāda pati. Mūsu pienākumos neietilpst stāvēt vienā vietā un dežurēt, bet mēs dodamies reidos,” uzsvēra Liene Kaužena.

Sodi ir no 10 līdz 70 eiro.

Traumu eksperti apgalvo, ka kopš stingrāku noteikumu ieviešanas ir samazinājies nopietnu galvas traumu gadījumu skaits, tomēr pusaudži joprojām nonāk slimnīcā pēc traumām, kas gūtas, braucot bez ķiveres.

“Vieglākais variants ir trieciens pa galvu, bet smagākos gadījumos tiek skartas smadzenes. Tāpēc var būt smadzeņu satricinājums, bet smagākajos gadījumos var būt arī smadzeņu asinsizplūdums, kas prasa operāciju,” stāsta Vidzemes slimnīcas Traumu nodaļas galvenais ārsts Aivars Baurovskis.

Viņš uzsvēra, ka lielāka uzmanība jāpievērš arī ceļgalu un elkoņu aizsargu lietošanai, kā arī atļautā braukšanas ātruma ierobežošanai.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Turpmāk OCTA būs nepieciešama arī elektroskrejriteņiem

Pasažieru pārvadājumiem nokomplektēta 13 veco elektrovilcienu rezerve

Publisko kapitālsabiedrību valžu un padomju atalgojumu iesaldēs uz diviem gadiem

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk