Jaunu nāvessoda izpildes rīku izmēģina ASV

0
(0)

ASV Alabamas štatā pirmo reizi nāvessods ieslodzītajam tiks izpildīts, izmantojot slāpekli, ziņo aģentūra Reuters.

Šī procedūra ietver maskas uzlikšanu cilvēkam uz sejas, kas savienota ar slāpekļa tvertni, lai viņš nevarētu elpot skābekli, izraisot hipoksiju (skābekļa trūkumu) un nāvi.

Šo procedūru atļāva štata Augstākā tiesa, jo trūka medikamentu, ko izmanto nāves injekciju veikšanai, jo īpaši barbiturātu.

Pirmā persona, kurai izpildīs nāvessodu ar slāpekli, būs 58 gadus vecais Kenets Smits, kurš tika atzīts par vainīgu 1988. gada pasūtījuma slepkavības lietā. Pirms gada viņam jau mēģināja izpildīt nāvessodu ar nāvējošu injekciju, taču problēmas ar pilienu ievadīšanu vēnā nozīmēja, ka no šīs metodes nācās atteikties.

Smita advokāti apgalvo, ka nepārbaudītā nāvessoda izpildes metode varētu pārkāpt ASV konstitūcijā noteikto “nežēlīga soda” aizliegumu.

ASV nāvessodu izpilda 27 štatos. Tas ir legalizēts arī ar federālajiem tiesību aktiem un ASV armijas tiesību aktiem. To piemēro tikai slepkavībām vainu pastiprinošos apstākļos, ko izdarījuši veseli pieaugušie.

  1. gadā ASV nāvessods tika izpildīts 17 cilvēkiem: 10 no tiem federālā līmenī, 3 Teksasā, pa vienam Alabamā, Džordžijā, Misūri un Tenesī.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »