Jēkabpilī plūdu dēļ slēgti divi “Rimi” veikali

author
2 minutes, 39 seconds Read

Jēkabpilī slēgti “Rimi” veikali Rīgas ielā 120 un Vienības ielā 7, savukārt “Rimi” veikals Nākotnes ielā 2 turpina savu darbu, portālu informēja mazumtirgotāja SIA “Rimi Latvia” ārējās komunikācijas vadītāja Inga Bite.

Viņa skaidro, ka līdz ar plūdu draudiem situācija Jēkabpilī strauji mainās, tāpēc pieņemts lēmums slēgt divus veikalus, jo “Rimi” veikals Vienības ielā 7 patlaban atrodas potenciāli applūstošā teritorijā, savukārt “Rimi” veikalam Rīgas ielā 120 ir applūdusi stāvvieta.

SIA “Rimi Latvia” pārstāve akcentē, ka, ņemot vērā aizvadīto dienu situāciju Jēkabpilī, “Rimi” jau koriģējis preču piegādi un loģistiku. Pēc Bites paustā, tā kā situācija strauji mainās, uzņēmums sekos līdzi tās attīstībai un, iespējams, ka veikalu Rīgas ielā 120 svētdien, 15.janvārī, būs iespējams atkal atvērt apmeklētājiem.

Tā kā teju visi darbinieki “Rimi” veikalos Jēkabpilī ir vietējie iedzīvotāji, “Rimi” jau ir informējis darbiniekus, ka nepieciešamības gadījumā ar Kolēģu atbalsta fonda līdzekļiem būs iespējams sniegt atbalstu tiem darbiniekiem, kuri būs cietuši plūdu dēļ līdzīgi kā tas tiek nodrošināts, piemēram, ugunsgrēka vai akūtu veselības problēmu gadījumā.

Kā ziņots, Daugavas abos krastos dzīvojošajiem jēkabpiliešiem nekavējoties jāevakuējas, paziņojumā uzsver Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Operatīvās vadības pārvalde.

Aizsargdambja nestspēja turpina samazināties. Iedzīvotājiem no Daugavas kreisā un labā krasta pilsētas robežās, kā arī no teritorijas starp Rembertiem un Punu muižu kritiski jāizvērtē situācija un nekavējoties jāevakuējas, brīdina VUGD.

Jēkabpils novada pašvaldība iepriekš informēja, ka aizsargdambja nestspēju negatīvi ietekmējis ilgstoši augstais ūdens līmenis Daugavā.

“Kad tas bruks, ūdens un ledus masa ieplūdīs pilsētā ļoti ātri un evakuācija var kļūt neiespējama. Tāpēc šobrīd evakuācija no apdraudētajām pilsētas teritorijām ir kritiski svarīga iedzīvotāju dzīvībai un drošībai,” uzsver pašvaldībā, piebilstot, ka ledus-ūdens masā glābšanas darbi ir praktiski neiespējami.

Kā ziņots, sestdien no rīta ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils sasniedzis 8,92 metrus virs novērojumu stacijas nulles punkta, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

Pēdējās diennakts laikā ūdens kāpis par aptuveni 70 centimetriem, līdz 1981.gada plūdu rekordam atlikuši mazāk nekā desmit centimetri. Īsi pēc plkst.9 ūdens līmenis bija pacēlies līdz 8,92 metriem virs novērojumu stacijas nulles punkta, savukārt vēsturiski augstākais rādītājs šajā vietā fiksēts 1981.gada 31.martā – 8,97 metri virs stacijas nulles punkta.

Pilsētā turpinās aizsargdambja stiprināšana, bet pilsētā pamazām applūst arvien plašākas teritorijas.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

%d bloggers like this:

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: