Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 52 Sekunde(-s)

Jēkabpilī turpinās Daugavas aizsargdambja stiprināšana, portālu informēja Jēkabpils mērs Raivis Ragainis (LZP).

Politiķis uzsvēra, ka darbi turpinās un pašlaik nav vērojama situācijas pasliktināšanās. Viņš vērtēja, ka dambja pārraušana būtu traģiska, jo nozīmētu, ka ūdens un ledus masa ar vairākus metru augstu vilni burtiski iznīcinātu apdraudēto pilsētas mikrorajonu.

Taču ūdens līmenis turpina paaugstināties un jau esot sasniedzis 8,66 metru atzīmi.

Ragainis zināja teikt, ka ūdens līmeņa paaugstināšanās notiek apmēram pa trīs centimetriem stundā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests portālu informēja, ka laikā no 8. līdz 13.janvāra plkst.18 uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu tālruņa numuru 112 tika saņemti deviņi zvani, kas saistīti ar nepieciešamību palīdzēt iedzīvotājiem, kas atrodas applūstošā teritorijā.

VUGD darbinieki kopumā šajās dienās ar laivu vai glābšanas dēli no applūdušajām teritorijām drošībā nogādājuši 16 cilvēkus, divus suņus un kaķi. Izsaukumi saņemti uz Salas un Krustpils pagastu, kā arī Pļaviņu un Daugavas ielu Jēkabpilī. Daļa cilvēku, neskatoties uz pastāvošo apdraudējumu veselībai un dzīvībai, no evakuācijas atteikušies.

VUGD brīdina, ka ūdens līmenis var mainīties ļoti strauji, kā rezultātā pat dažu minūšu laikā cilvēks var tikt apdraudēts un pats saviem spēkiem vairs nevar nokļūt drošībā. Dienests aicina nopietni attiekties pret operatīvo dienestu aicinājumiem evakuēties un to ievērot.

Pēcpusdienā un vakarā nepārtraukti tiek nodrošināta glābēju ar autocisternu un laivu dežūra bīstamākajā vietā pie dambja Pļaviņu ielā, lai nekavējoties varētu reaģēt, ja, pārtrūkstot dambim, situācija pasliktinātos.

Kā ziņots, Jēkabpilī, kur Daugavas plūdu ūdeņi šodien sākuši grauzt aizsargdambi, bīstamākajā vietā tas ticis nostiprināt.

Pļaviņu ielā 60, kur bija vislielākā bīstamība, veikti dambja nostiprināšanas darbi un novērsti draudi zemes nogruvumam, bet dambja nostiprināšana turpinās, jo ūdens sūkšanās caur dambi konstatēta arī citās vietās. Cilvēki tiek aicināt nekādā gadījumā nenākt uz dambi, tostarp lai netraucētu tā stiprināšanas darbus.

Šodien ūdens līmenis Daugavā pie Jēkabpils sasniedza otro augstāko atzīmi novērojumu vēsturē. Augstāks ūdenslīmenis šajā upes posmā novērots vien 1981.gada plūdos, kad tas sasniedza 8,97 metrus virs novērojumu stacijas nulles līmeņa, liecina Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centra (LVĢMC) izplatītā informācija.

Tuvākajās dienās nav sagaidāma situācijas ātra uzlabošanās. Pat ja atkusnī Daugavas ūdeņi cauri ledus sastrēgumam izlauzīs ceļu uz Pļaviņu ūdens krātuvi, atgriežoties salam, atsāksies vižņu blīvēšanās un no jauna sagaidāma ūdens līmeņa paaugstināšanās, pausts paziņojumā.

Šādos apstākļos pilsētā notiek daļas iedzīvotāju evakuācija, viņus pagaidām izmitinot skolu telpās.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Gazes vada spradziens Lietuva paslaik nerada problemas ar gazes apgadi Latvija Previous post Gāzes vada sprādziens Lietuvā pašlaik nerada problēmas ar gāzes apgādi Latvijā
20200815 zverests 11 scaled Next post Ādažu militārajā bāzē jaunie zemessargi dos zvērestu