Lasīšanas Laiks:1 Minute(-s), 0 Sekunde(-s)

Piektdien no plkst.10 Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas stadionā notiks sacensības “Stiprais ugunsdzēsējs”, kuru noslēgumā tiks noskaidrots šī gada spēcīgākais Latvijas ugunsdzēsējs, portālu informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Sacensību individuālajā ieskaitē piedalīsies 60 stiprākie un izturīgākie ugunsdzēsēji, bet komandu ieskaitē – 13 komandas no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Vācijas.

“VUGD ir senas sporta tradīcijas, jo laba fiziskā sagatavotība un ugunsdzēsēja glābēja profesija ir cieši saistītas. Aizvadītajā gadā ar sacensībām “Stiprais ugunsdzēsējs” iesākām jaunu tradīciju un, redzot ugunsdzēsēju glābēju atsaucību, šim sporta veidam ir potenciāls kļūt par neatņemamu dienesta sportiskās dzīves sastāvdaļu. Prieks, ka šogad mūsu uzaicinājumam ir atsaukušies Igaunijas, Lietuvas un Vācijas ugunsdzēsēji,” atzīmējis VUGD Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieks Dainis Bērziņš.

Sacensību “Stiprais ugunsdzēsējs” distance veidota, balstoties uz Eiropā un ASV populāru sporta veidu, kas pārbauda ugunsdzēsēju profesionālās iemaņas un fizisko sagatavotību. Distance sastāv no pieciem posmiem – uzkāpšanas tornī, nesot šļūteņu saini, šļūteņu rituļa uzvilšanu uz torņa augšējās platformas, spēka pārbaudes, sitot ar āmuru pa sliedi, ar ūdeni pilnas šļūtenes vilkšanu un gandrīz 90 kilogramus smaga manekena nogādāšanu līdz finišam. Visa distance tiek veikta ugunsdzēsēja speciālajā aizsargtērpā, turklāt individuālajās sacensībās dalībnieki elpo ar elpošanas aparāta palīdzību. Tādējādi tiek maksimāli tuvu imitēti tie apstākļi, kādos ugunsdzēsējiem glābējiem jāstrādā ugunsgrēkā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Previous post Rekordjauda ar nelielu asiņu daudzumu: tiek prezentēts hibrīds Brabus 930
Next post Notiks starptautiskās konference “TransBaltika 2023”