Jelgavā uzstādīti pirmie konteineri tekstila izstrādājumu vākšanai

0
(0)

Jelgavā uzstādīti pirmie konteineri tekstila izstrādājumu vākšanai, portāls uzzināja pašvaldībā.

Pilnsabiedrība “JKP” informē, ka šobrīd konteineri tekstila izstrādājumu dalītai vākšanai uzstādīti sešās vietās – Katoļu ielā 7, Katoļu ielā 18, Rīgas ielā 11, Kronvalda ielā 24, Uzvaras ielā 17 un Uzvaras ielā 14.

Pakāpeniski tuvāko nedēļu laikā, atkarībā no konteineru piegādes iespējām, tekstila izstrādājumiem paredzēto konteineru uzstādīšana plānota arī Dobeles šosejā 7, Rīgas ielā 11A, Driksas ielā 4, Dobeles šosejā 47A un Meiju ceļā 10. Kopumā pilsētā paredzēts nodrošināt 20 konteinerus tekstila izstrādājumu vākšanai – tie tiks uzstādīti 11 pilsētas vietās.

Saskaņā ar Eiropas direktīvu, visās Eiropas Savienības dalībvalstīs no 2025.gada būs jānodrošina tekstila šķirošana un apsaimniekošana. Latvija apņēmusies sākt šķirošanu jau no 2023.gada.

“Tekstila šķirošanas virsmērķis ir vides ilgtspējība: jo vairāk šķirojam, jo mazāku tekstila apjomu apglabājam atkritumu poligonos, jo mazāks ir tekstila radītais vides piesārņojums, jo vairāk izstrādājumu varam atgriezt otrreizējā apritē,” skaidro pilnsabiedrībā “JKP”, uzsverot, ka tekstila izstrādājumu šķirošana ir vēl viena iespēja iedzīvotājiem ietaupīt, samazinot nešķiroto sadzīves atkritumu apjomu mājsaimniecībā, un vienlaikus dot otru dzīvi tiem tekstila izstrādājumiem, kuri vēl ir lietojami, taču kaut kāda iemesla dēļ netiek lietoti.

Jelgavā savāktais tekstils nonāks uzņēmuma SIA “Eco Baltia vide” šķirošanas filiālē Tukumā, kur to tālāk sašķiros frakcijās atbilstoši materiālam, kvalitātei un citiem kritērijiem. Daļa izstrādājumu – kvalitatīvs apģērbs, apavi un mājas tekstils – tiks novirzīts atkārtotai lietošanai, savukārt pārējiem materiāliem tiks meklētas pārstrādes iespējas. Tādēļ ir īpaši noteikumi tekstila izstrādājumu ievietošanai jaunuzstādītajos tekstila konteineros.

Tekstila konteinerā drīkst ievietot tīrus, sausus, apģērbus, apavus un mājas tekstilu bez caurumiem un plēsumiem. Ja audumam ir stingra struktūra, tas var būt nedaudz atiris pa vīli.

Nododamo izstrādājumu klāsts ir plašs: krekli, bikses, jakas, mēteļi, šalles, cimdi, cepures, jostas, somas, dvieļi, aizkari, gultas veļa, spilveni un segas. Šķirot iespējams arī paklājus, ja tie nepārsniedz 1,5 x 2 metru izmēru, kā arī apavus, ja tiem nav vizuālu bojājumu un tie vēl ir lietojami. Tekstila izstrādājumi var būt no dažādiem materiāliem – vilnas, kokvilnas, sintētikas, ādas vai mākslīgās ādas.

Pilnsabiedrībā “JKP” apvienojušies SIA “Kulk”, SIA “Jelgavas komunālie pakalpojumi” un SIA “Reģionālie vides pakalpojumi”. Pilnsabiedrība “JKP” no 2021.gada 1.jūlija nodrošina sadzīves atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus Jelgavas pilsētā.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »