Joby Aviation saņēma atļauju sākt Joby S4 gaisa taksometra pirmā sērijveida prototipa lidojumu testus

0
(0)

Joby Aviation varēs sākt sērijveida Joby S4 gaisa taksometra lidojumu testēšanu. Tika saņemta atbilstoša atļauja no Federālās aviācijas pārvaldes (Federal Aviation, Administration, FAA).

Kas ir zināms

Joby S4 ir elektrisks VTOL gaisa taksometrs pieciem cilvēkiem. Lidojošā automašīna var sasniegt ātrumu līdz 322 km/h, un tās kreisēšanas diapazons ir 240 km. Lidmašīna ir daudz klusāka nekā helikopters un nerada emisijas.

FAA ir izdevusi īpašu lidojumderīguma sertifikātu, kas ļauj Joby Aviation sākt ražošanas prototipa testēšanu. Paredzams, ka 2024. gadā gaisa taksometrs tiks pilnībā sertificēts, un tā darbība tiks uzsākta vēl pēc gada.

Pirmais gaisa taksometrs tiks nosūtīts uz ASV gaisa spēkiem. Paredzams, ka Joby S4 tiks piegādāts Edvardsas gaisa spēku bāzē Kalifornijā. Pakalpojums uzņēmumā ieguldīja aptuveni 130 miljonus USD.

Joby Aviation gaisa taksometrus izstrādā jau 10 gadus. Toyota ir ieguldījusi 400 miljonus dolāru, lai izveidotu izmēģinājuma ražošanas līniju. Kopumā Joby Aviation izdevās piesaistīt 2 miljardus dolāru.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »