Jūrmalā iedzīvotāji varēs nodot nevajadzīgo un nokalpojušo elektrotehniku un tekstilu

0
(0)

Jūrmalas iedzīvotāji šodien “Tīrmājas” akcijā bez maksas varēs nodot sev nevajadzīgo un nokalpojušo elektrotehniku un tekstilu, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Mobilie atkritumu savākšanas punkti Jūrmalā atradīsies septiņās vietās, tādējādi nodrošinot ērtu piekļuvi plašākam iedzīvotāju lokam. 

Iedzīvotāji bez maksas varēs nodot jebkāda veida un izmēra neizjauktu elektrotehniku, piemēram, matu fēnu, printeri, ledusskapi, gludekli, mikroviļņu krāsni, kā arī tekstilu – apģērbu, gultasveļu, aizkarus, dvieļus un citus.

Nododamajam tekstilam jābūt labā stāvoklī, ir pieļaujams mazs traips vai neliels caurums, ko var viegli aizšūt. Drēbēm un apaviem jābūt tīriem, sausiem, bez pelējuma, nesaplēstiem un noderīgiem kādam citam.

Jebkura elektrotehnika ir bīstamais atkritums, kas izgatavots no visdažādākajiem materiāliem, tostarp toksiskiem smagajiem metāliem, kā arī plastmasas un stikla vielām. Nonākot vidē, šie atkritumi piesārņo gruntsūdeņus un var apdraudēt cilvēka veselību, tāpēc būtu obligāti nododami otrreizējai pārstrādei, skaidro pašvaldībā.

“Tīrmājas” akcija Jūrmalā notiek atkārtoti – septembrī jūrmalnieki pārstrādei jau nodeva 3,2 tonnas elektrotehnikas un 0,4 tonnas tekstila.

“Tīrmājas” akciju Jūrmalā organizē atkritumu apsaimniekotājs “CleanR” un ražotāju atbildības sistēmas uzņēmums “Zaļā josta”, sadarbojoties ar Jūrmalas pašvaldību.

Cik noderīgs bija šis raksts?

Noklikšķiniet uz zvaigznītes, lai to novērtētu!

Vidējais novērtējums 0 / 5. Balsu skaits: 0

Līdz šim nav balsis! Esi pirmais, kas novērtē šo ziņu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

Tulkot »