Jūrmalas dome lems par Bulduru bibliotēkas ēkas pārdošanu izsolē

Jūrmalas dome šodien lems par agrākās Bulduru bibliotēkas ēkas Edinburgas prospektā 89 pārdošanu izsolē, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Pret Bulduru bibliotēkas ēkas nodošanu izsolē iebilst Jūrmalas domē opozīcijā esošās Nacionālās apvienības (NA) deputāti. Jānis Asars (NA) uzskata, ka šāds lēmums nav pārsteidzošs un nemaz nebrīnīšoties, ja šeit pēc kāda laika parādīsies “kārtējie īres dzīvokļi vai viesu nams”. 

Viņš norāda, ka Bulduru bibliotēkas ēka ir viena no retajām ēkām Latvijā, kas būvēta īpaši bibliotēkas vajadzībām, un šobrīd to nodot atsavināšanai esot “noziegums pret sabiedrību un Bulduru apkaimes iedzīvotājiem”, kas tajā vēloties veidot apkaimes centru ar plašām kultūras, izglītības un brīvā laika pavadīšanas iespējām dažādām iedzīvotāju grupām, tostarp jaunajām māmiņām, jauniešiem un senioriem.

Asars aģentūrai LETA pauda, ka pašvaldības kūrorta stratēģijas un iedzīvotāju vajadzību nodrošināšanai jābūt sabalansētai, neaizmirstot galveno – pilsētas iedzīvotāju vajadzības.

Arī Jana Veinberga, apgalvojot, ka pārstāv vairāku Jūrmalas iedzīvotāju intereses, publiskā vēstulē pauž viedokli, ka Bulduru bibliotēkas ēka ir jāsaglabā un jāizveido tajā plašs publisku pakalpojumu, izglītības, kultūras un kopienas centrs. Bulduros šobrīd trūkstot publisku telpu, kurās iedzīvotāji varētu brīvi pulcēties. Viņa uzskata, ka Jūrmalas teātra ēka, kurā šobrīd izvietota bibliotēka, ir slēgta iestāde bez plašas lasītavas vai citas ikdienas pulcēšanās vietas iedzīvotājiem. “Turklāt pašreizējās Bulduru bibliotēkas telpas teātra ēkā ir šauras un kvalitatīvam bibliotēkas pakalpojumam neatbilstošas,” norāda Veinberga.

Viņas vēstulē pausts viedoklis, ka “vietējās kopienas, izglītības un pakalpojumu sniegšanas centriem ir jāatrodas apkaimēs, tuvu iedzīvotāju dzīvesvietai, un šajā gadījumā domes arguments par bezmaksas [sabiedrisko] transportu nav atbilstošs”.

Ēkas pārdošana iedzīvotāju ieskatā šobrīd esot netālredzīga – pārdodot ēku, iedzīvotāji neatgriezeniski zaudēs labu sabiedrisko ēku, kurā būtu jāiegulda “tikai nelieli remonta līdzekļi”, teikts vēstulē.

Kā aģentūru LETA informēja Jūrmalas domes pārstāve Zane Leite, pēc šī brīža būvniecības izmaksām ēkas Edinburgas prospektā 89 remonts izmaksātu aptuveni 1,5 miljonus eiro, un ēkas ikgadējās uzturēšanas izmaksas varētu būt ap 50 000 – 70 000 eiro.

2018.gadā pašvaldība izbūvēja 1500 kvadrātmetru plašu Jūrmalas Centrālā bibliotēkas ēku – ar plašām, speciāli bibliotēkas vajadzībām izbūvētām telpām, kas izmaksāja vairāk nekā 2,5 miljonus eiro, atgādināja Leite.

Savukārt Bulduru bibliotēkai ir atrastas telpas Bulduros, Muižas ielā 7 – ēkā, kur atrodas Jūrmalas teātris. Tikko pabeigta Jūrmalas teātra ēkas atjaunošana, ieguldot 1,04 miljonu eiro, veikti pasākumi ēkas energoefektivitātes paaugstināšanai, pārbūvētas un atjaunotas iekštelpas, nodrošināta vides pieejamība un labiekārtota apkārtējā teritorija. Bibliotēka durvis vēra 1.februārī.

Bulduru bibliotēkā apmeklētājiem pieejamas piecas telpas ēkas pirmajā stāvā. Pieaugušo lasītāju apkalpošanai iekārtotas divas telpas, kurās ir pieejama latviešu daiļliteratūra, ārzemju daiļliteratūra, nozaru literatūra, kā arī pieejamas datorvietas. Bērnu telpā mazajiem lasītājiem ir pieejamas grāmatas, jaunākie periodiskie izdevumi un spēles, arī daudzfunkcionāla sienas rotaļlieta, pastāstīja pašvaldībā.

Gan NA, gan Veinbergas vēstulēs pausts, ka 2022.gada 4.augustā, sarunā ar iedzīvotājiem par Bulduru bibliotēkas likteni Jūrmalas domes izpilddirektors Edgars Stobovs un Kultūras nodaļas vadītāja Agnese Miltiņa gan iedzīvotājiem, gan plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem esot solījuši remontēt Bulduru bibliotēkas ēku un pēc remonta atgriezt tajā bibliotēku.

Ar Stobovu aģentūrai LETA trešdien sazināties neizdevās. Miltiņa aģentūrai LETA sacīja, ka nav neko tādu solījusi, jo ēku remonts un citi saimnieciski jautājumi ir citu domes darbinieku kompetencē. Bulduru Bibliotēka Jūrmalas teātra ēkā ir atvērta, tajā ir vairākas lasītavas. Šajās telpās var pulcēties 20-25 cilvēki.

Jūrmalas teātra telpas ir aizņemtas vakaros, kad notiek amatierteātru mēģinājumi, un brīvdienās, kad notiek izrādes, tādēļ dienā telpas ir pieejamas citiem nolūkiem. Ja nepieciešams pulcēt vairāk cilvēku, nekā var uzņemt bibliotēka, tad var vienoties ar teātri, kurš atrodas tai pašā ēkā, sacīja Miltiņa. Jaunatvērtās bibliotēkas pasākums Aspazijas pamatskolas divām klasēm jau noticis teātra mazajā zālē, un šādi pasākumi notiks arī turpmāk. Iedzīvotāji līdz 3.aprīlim aicināti aizpildīt Jūrmalas pašvaldības mājaslapā anketu, kurā var paust viedokli par Jūrmalas bibliotēku attīstību.

Domes lēmuma projektā ietvertā informācija liecina, ka SIA “Baltic construction” 2019.gadā veikusi bibliotēkas ēkas tehnisko apsekošanu un sagatavojusi atzinumu. Ēkā nepieciešams veikt iekštelpu remontu, apkures katla nomaiņu, skursteņa pārbūvi, kā arī nepieciešama ūdensapgādes un kanalizācijas tīkla rekonstrukcija. Ēkas apkures izmaksas ziemas periodā mēnesī ir aptuveni 2128 eiro.

Nekustamais īpašums Edinburgas prospektā 89, Jūrmalā, kurā ietilpst agrākā Bulduru bibliotēkas ēka ar kopējo platību 542,8 kvadrātmetri (m2) un zemesgabals ar kopējo platību 1445 m2, pirmās izsoles sākumcena saskaņā ar sertificēta vērtētāja noteikto tirgus vērtību būs 351 600 eiro.

Ja esat atklājis pareizrakstības kļūdu, lūdzu, paziņojiet mums, izvēloties šo tekstu un nospiežot Ctrl+Enter.

Related posts

Brocēnos vīrietis aizdedzina dzīvokli un atstāj savu sirmo māti bez mājvietas

Siguldas novada dome izsola Turaidas pamatskolas īpašumu

“Eco Baltia vide” atklās atkritumu šķirošanas rūpnīcu Salaspils novadā

Šī vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu pieredzi. Mēs pieņemam, ka jūs ar to piekrītat, bet jūs varat atteikties, ja vēlaties. Lasīt vairāk